Sobota 13. 6. – První ples Mateřské školy Riegrova a Pohraniční se tuto sobotu konal na děčínské Střelnici. Ples nabídl bohatý program: pro návštěvníky, kterých na Střelnici dorazilo několik set, byla připravena celá řada vystoupení. Nechyběla promenáda, a hlavně šerpování dětí, které se obvykle koná na plesech maturitních ročníků. Děti si také se svými rodiči zatancovaly. Ples moderovala Kamila Ulbrichtová.

Neděle 14. 6. – Dlouho zamýšlená revitalizace děčínských Podmokel by se mohla rozběhnout již příští rok. Vodárenská společnost totiž plánuje v některých ulicích levobřežního centra města rekonstrukci vodovodu a kanalizace. Město by následně chtělo tyto ulice obnovit podle návrhu, který uspěl v architektonické soutěži.

Pondělí 15. 6. – Děčínští kriminalisté oznámili, že se jim podařilo zasadit těžkou ránu drogové scéně na Děčínsku. V boji proti drogám uspěl speciální policejní Toxi team na Šluknovsku. Během pouhých deseti dnů zadržel řadu vařičů a dealerů především pervitinu. Mezi nimi je i jednapadesátiletý muž, který patřil k nejzkušenějším vařičům pervitinu. Vařič z Varnsdorfu, který sám je narkomanem, pravidelně vařil dávky o váze přibližně sto gramů. Z jednoho gramu je přitom možné udělat až deset dávek. Týdně si tak mohl přijít až na sto tisíc korun. Pokud jej soud uzná vinným, hrozí mu až osm let ve vězení.

Čtěte: Těžká rána pro drogovou scénu: Policie sebrala největšího výrobce…ZDE…

Hustý černý dým, který se 
v pondělí po poledni vyvalil ze 4. patra panelákového bytu 
v Děčíně – Březinách, vyhnal 
z domovů jednadvacet lidí. Jedna žena ze zasaženého paneláku v ulici Kosmonautů skončila v rukou záchranářů, nadýchala se totiž kouře. Hlášení o požáru v sedmipatrovém paneláku přijali hasiči ve 12.22 hodin. Když přijeli na místo, požár lokalizovali v kuchyni bytu ve 4. patře.

„Požár zasáhl i chodbičku. Kouř se dostal na hlavní chodbu," uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan s tím, že kuchyň byla zcela zničená. Hasiči k oknu kuchyně přistavili žebřík s plošinou, odkud jedním proudem požár v kuchyni zkrotili. Na místě zasahovali asi hodinu a půl.

Na přibližně jednu hodinu musela být uzavřena rušná křižovatka v Podmoklech. Anonym totiž nahlásil, že na okresní správě sociálního zabezpečení je bomba. Policie uzavřela okolí a budovu prohledala. Žádnou bombu ale nenašla.

Úterý 16. 6. – Na dvou místech Děčína se v úterý odpoledne mezi sebou poprali Romové.
 K jedné bitce došlo v děčínských Boleticích, k druhé pak na Teplické ulici v Oldřichově. Zatímco v Boleticích se profackovaly dvě ženy, v Oldřichově se popralo více Romů. Na obou místech tak museli zasahovat policisté.

Psali jsme: Romové se v Děčíně poprali na dvou různých místech…ZDE…

Nejméně na jeden rok by si měli ulevit lidé žijící podél Teplické ulice v Děčíně a v Jílovém. V úterý dopoledne totiž z této silnice vykázaly těžké kamiony nově nainstalované dopravní značky. Zákaz si vynutil špatný stav několika mostků v Jílovém. Přes ně nesmí jezdit kamiony těžší než 32 tun.

Středa 17. 6. – Během několika příštích měsíců by měly v Bynově vyrůst nové šatny a zázemí fotbalového klubu. Ty staré, které v únoru totálně zdevastoval požár, začaly mizet. Ve středu totiž odstartovala demolice zničeného areálu. 
O likvidaci budovy se mluvilo již krátce po ničivém požáru. Tehdy ji doporučili odborníci. Dřevěná budova byla totiž kompletně promočená, navíc byla plná nebezpečného azbestu, který se mohl uvolňovat do ovzduší. Demolici doporučili odborníci.

Pastýřská stěna v Děčíně je prakticky neustále ověšená horolezci, kteří si přišli vyzkoušet první českou via ferratu uprostřed města. Právě kvůli velkému zájmu nyní město zvažuje zřízení druhého nástupu. Ten by měl pomoci rozptýlit horolezce po stěně a v případě návalu i urychlit nástup na stěnu. Děčín nyní čeká na povolení od Správy železniční a dopravní cesty.

Čtvrtek 18. 6. – Díky solidaritě lidí mohou od čtvrtka využívat hendikepované děti ze Speciální základní školy a Speciální mateřské školky v Děčíně – Bynově sociální auto. Škola si ho oficiálně převzala ve čtvrtek odpoledne. Auto bude vozit děti ze školy a školky například k lékaři, využívat ho škola bude i jako zásobovací auto. Na nákupu auta se podílelo hned několik firem z Děčínska.

Třicet lidí muselo opustit ve čtvrtek dopoledne domovy v Antonínově ulici v Jiříkově. Unikal tady totiž plyn. K úniku došlo před desátou hodinou, když dělníci, provádějící výkopové práce, přívod plynu překopli.

Čtěte: Únik plynu vyhnal z domova třicet lidí…ZDE…

Pátek 19. 6. – V Děčíně začal 16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu. Big bandy se představily při soutěži na děčínské Střelnici, pro veřejnost hrály odpoledne také na Masarykově náměstí. Vstup byl zdarma. Tady proběhlo také vyhodnocení soutěže a objevil se i host festivalu: Vladimír Hron.

Policie začala v pátek preventivně kontrolovat kamiony 
v Jílovém. Pokuty ale řidičům policie zatím nerozdávala, zaměřila se na prevenci a vysvětlování nového dopravního značení, které zakazuje těžkým kamionům nad 32 tun vjezd na poškozené mostky v Jílovém.