Sobota 2. srpna – V Děčíně proběhl tradiční triatlonový závod Železný knedlík. Na Starém Městě U Kocánka byl otevřený zrekonstruovaný válečný bunkr – ŘOPÍK.

Neděle 3. srpna – Z Pastýřské stěny v Děčíně se zřítil horolezec. Muž lezl po zajištěné stezce ve skále – via ferratě – jenže udělal chybu a po pádu musel být záchranáři transportován do nemocnice. Při pádu si poranil páteř.

Pondělí 4. srpna – Na silnici mezi Děčínem a Ústím nad Labem ráno vyhasl lidský život. Škoda fabia se tu čelně střetla s náklaďákem. Její řidič srážku nepřežil. Varnsdorfský provokatér Lukáš Kohout oznámil, že v Děčíně zorganizuje pochod proti Romům,
a to jako reakci na napadení, k němuž došlo na Starém Městě. Policie předvedla práci psovodů v Rumburku. Služební pes Edar totiž pomohl dopadnout dva zloděje, kteří si vyhlédli chatku a chtěli ji vykrást.

Úterý 5. srpna – Děčínem začaly zmítat emoce ohledně plánovaného pochodu proti Romům. Stovky lidí se na sociální síti Facebook přihlásily, že půjdou. Politické strany a hnutí měly poslední den na podání kandidátních listin pro podzimní komunální volby. Nejvíce kandidátek, patnáct, bylo podáno ve Varnsdorfu. Ostrý souboj o moc se ale čeká především v Rumburku. Na Děčínsku budeme na podzim vybírat také senátora, a to z deseti kandidátů.

Středa 6. srpna – Děčínská radnice měla první poradu ohledně plánovaného pochodu. Kromě úředníků na ní byla
i státní a městská policie.

Čtvrtek 7. srpna – U děčínského okresního soudu začalo rozsáhlé projednávání přepadávání benzínek na Děčínsku. Obě strany, které proti sobě stojí, tvrdí, že do případu byli zapleteni i kriminalisté. Soud bude pokračovat 
v listopadu.

Pátek 8. srpna – V Ludvíkovicích na Děčínsku začalo třídenní Dřevosochání, tedy tvorba soch z kmenů pomocí motorových pil. Kromě toho nechyběl ani doprovodný program.