Sobota 22. dubna – Radnice v Děčíně plánuje přesunout o několik desítek metrů jednu ze zastávek v okrajové části Bynov. Její přesunutí je jednou z podmínek k tomu, aby mohly autobusy zajíždět do horní části bynovského sídliště. Nová zastávka by podle schváleného záměru měla vyjít na necelých pět milionů. Jedná se ale o velmi předběžný odhad, protože zatím ještě není hotová projektová dokumentace. Ta bude odpovídat záměru Ředitelství silnic a dálnic, které chce křižovatku Teplické ulice a Rudolfovy ulice vedoucí do horní části sídliště přebudovat. Přesný termín ale zatím nezná.

Městská hromadná doprava v Děčíně.
Děčín chce přesunout zastávku, nová vyjde na téměř pět milionů korun

Neděle 23. dubna – Prasečí hnus. I taková drsná spojení míří na revitalizaci sídliště v Děčíně Březinách. Podle lidí jsou některé části revitalizace odfláknuté a nelíbí se jim, že do toho město investuje peníze. Nejtvrdší kritika míří na nové zábradlí u dolního parkoviště. Podle mluvčí děčínského magistrátu Markéty Lakomé ale práce v Březinách ještě nejsou hotové. Že by město stavbu převzalo, mluvčí odmítá.

Revitalizace sídliště Březiny.
FOTO: Nové zábradlí lidé kritizují, Děčín proto chystá do Březin kontrolu

Pondělí 24. dubna – Dvě auta se srazila v pondělí krátce po poledni u Vilsnice na výpadovce z Děčína na Ústí nad Labem. Na místě zasahovala policie, hasiči i záchranná služba. „Odvezli jsme staršího muže s lehkými zraněními k dalšímu ošetření a kontrolnímu vyšetření na chirurgii do Děčína," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Ilustrační foto.
Na výpadovce na Ústí se srazila auta, jeden člověk se zranil

Úterý 25. dubna – Za terminálem dopravního podniku u autobusového nádraží v Děčíně – Podmoklech. Tak v této lokalitě nakonec vznikne Rákosníčkovo hřiště společnosti Lidl, které pro Děčín vybojovali lidé v hlasování. Město spolu s Lidlem nakonec vybralo pro vznik jiné místo, než si lidé v Děčíně nejvíce přáli. Trochu paradoxní je, že hned o kus dál již jedno dětské hřiště je. A to se bourat nebude. „Stávající hřiště zůstane. Vycházeli jsme z podnětů obyvatel, kteří projevili zájem o další hřiště v této lokalitě. Společnost Lidl prostor shledala vyhovujícím a existence stávajícího hřiště není pro společnost překážkou," popsala Markéta Lakomá, mluvčí města.

Radní v Děčíně vybrali místo pro Rákosníčkovo hřiště.
FOTO: Víme, kde v Děčíně vyroste Rákosníčkovo hřiště. Hned vedle jiného

Středa 26. dubna – Nejméně osm osobních aut padlo tento týden za oběť řádění „značkařky". Ta olamuje z aut registrační značky. Tentokrát si asi třicetiletá žena ve středu odpoledne za cíl svého řádění vybrala auta stojící v ulicích Bratislavská, Dělnická a Palackého. Ženu, která značky olamovala, přitom ve Varnsdorfu dobře znají. V polovině března její řádění odnesla hned desítka aut.
„Jde o výjimečnou situaci, kdy se nejedná o vandalismus. Je to dospělá mentálně postižená osoba. Ten člověk je psychicky narušený a není to poprvé, co něco takového udělal, a to nejen ve Varnsdorfu, ale i v okolních okresech," řekl tehdy místostarosta Varnsdorfu Josef Hambálek.

Z aut ve Varnsdorfu opět mizely značky
„Značkařka“ ve Varnsdorfu opět řádila, poškodila osm aut

Čtvrtek 27. dubna – S vážným zraněním skončilo ve čtvrtek ráno v nemocnici malé dítě. V Děčíně jej krátce po sedmé hodině srazilo auto. „Dítě srazilo auto na přechodu," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová s tím, že v tu chvíli dítěti zřejmě svítila červená. „Osmi až devítileté dítě utrpělo při nehodě vážná zranění a bylo sanitkou převezené do traumacentra v Ústí nad Labem. Vzhledem k věku dítěte nebudeme poskytovat bližší infomace," uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Prokop Voleník.

Ilustrační foto.
Malého chlapce srazilo v Děčíně auto, je vážně zraněný

Pátek 28. dubna – Po starším muži pátraly desítky lidí v okolí Rumburka. Jeho blízcí a policie měli obavu o jeho život. Muže se nakonec podařilo živého nalézt a předat lékařům. Velká pátrací akce se rozjela v okolí Rumburka v pátek odpoledne. Policisté spolu s hasiči pátrali po šestašedesátiletém muži, kterého postrádali jeho blízcí. Krátce před sedmou hodinou večer bylo pátrání úspěšné.
„Muže jsme vypátrali ve volném terénu a předali jej do péče lékařů," doplnila Bartošová.

Ilustrační foto.
Po muži pátraly desítky lidí, policie nasadila i vrtulník