Sobota 30. ledna – V děčínské zoologické zahradě by mohli mít v budoucnu rysí rodinku. Před časem již dostali přiděleného od koordinátora chovu tohoto vzácného zvířete, které se na českém území vyskytuje nanejvýš v desítkách kusů, samečka. Pro založení chovu proto bylo potřeba ještě sehnat samičku. Jaké ale bylo překvapení, když po několika dnech chovatelé zjistili, že jim z Nizozemska nedorazila samička, ale další sameček. Omyl se nakonec podařilo vyřešit a do Děčína dorazila i samička.

Neděle 31. ledna – Ještě v letošním roce by se lidé ve Varnsdorfu měli dočkat kompletně zrekonstruovaného zimního stadionu. Město se chce do druhé etapy rekonstrukce pustit hned po konci zimní sezony v březnu. Náklady jsou odhadovány na patnáct milionů korun bez DPH. Na řadě je rekonstrukce vnitřních prostor, zázemí. Opravou projdou šatny. Zastaralé je i chlazení.

Pondělí 1. února – Nijak velký zájem řidičů o vlastní značku na přání přinesl leden, který byl prvním měsícem, ve kterém si o ni bylo možné požádat. Například ve Varnsdorfu to byli pouze dva lidé. V Rumburku si o značku na přání požádal jako první tamní starosta Jaroslav Sykáček.

VÍCE JSME PSALI ZDE…

Úterý 2. února – Po tři dny bylo možné v ulicích Děčína vidět obří, více než padesát metrů dlouhé zásobníky na plyn. První tisícikubíkový zásobník, které jsou největší na světě, projel Děčínem v úterý odpoledne, druhý pak ve středu navečer.

O PŘEPRAVĚ JSME VÍCE PSALI ZDE…

Středa 3. února – Pokud na Špičáku ve Varnsdorfu vyroste nová rozhledna, měla by mít tvar útlé ocelové šroubovice. Tento návrh vyšel jako vítězný z architektonické soutěže, kterou uspořádala varnsdorfská radnice. Novou rozhlednu chce postavit pomocí dotací. Varnsdorf plánuje propojit zamýšlenou rozhlednu na Špičáku s dalším vyhlídkovým místem ve městě, 
s Hrádkem, naučnou stezkou. Vylepšení by se měl dočkat právě i Hrádek. Město zde chce nechat instalovat geologickou expozici, případně prostory pro catering. To by bylo zázemím pro společenské události, které by se na oblíbeném výletním místě konaly. Stálá restaurace by se zde totiž neuživila. Také na Hrádku chce varnsdorfská radnice investovat prostřednictvím dotací. K těm by se měl Varnsdorf dostat prostřednictvím přeshraničního projektu.

Čtvrtek 4. února – Desítky let starý rumburský atletický stadion by se mohl ještě letos dočkat modernizace za několik desítek milionů korun. Podmínkou je ale získání dotace z ministerstva školství, která by pokryla více než polovinu nákladů. Stáří stadionu také odpovídá nyní jeho stav. Za svou životností je fotbalový trávník, v havarijním stavu jsou atletické sektory. Na rozběžištích je odlepený povrch.

Pátek 5. února – Již poosmnácté vyhlašoval Děčínský deník spolu s dalšími spolupořadateli nejúspěšnějšího sportovce roku. Hlavní kategorie opět měnila svého krále. Dospělým jednotlivcům totiž kraluje basketbalista BK ARMEX Děčín Tomáš Vyoral, který vystřídal na prvním místě skikrosaře Tomáše Krause. Podruhé v řadě skončila na stříbrném stupínku kanoistka Lenka Hrochová. Třetí pozici obsadil sportovní matador Tomáš Fúsek (outdoor running), který zažil přes prvotní výsledkové trable opravdu pohádkovou sezónu.

VÍCE JSME O VYHLAŠOVÁNÍ PSALI ZDE…