Sobota 12. září – Více než osm desítek adoptivních rodičů 
a přátel zoo přijalo v sobotu 12. září pozvání na kulturní odpoledne v děčínské zoologické zahradě. Den adoptivních rodičů pořádá zoo každoročně jako poděkování mecenášům za finanční podporu chovaných zvířat.

Neděle 13. září – Některé benzínové čerpací stanice o víkendu ovládli skauti. Ti se po celé republice již poosmnácté pustili do tradiční sbírky Společně proti leukémii! V Děčíně jste na ně mohli narazit na benzínce na Kamenické ulici. Skauti a skautky v rudých tričkách umývali autům na benzínkách okna. Řidiči jim na oplátku mohli do zapečetěné kasičky hodit dobrovolný finanční příspěvek.

Poklidná policejní obhlídka v Tisé nedaleko Děčína se v neděli odpoledne změnila ve zběsilou honičku, která skončila až v sousedním Německu. Policisté si v Tisé totiž všimli dvojice mužů, která se chtěla vloupat do zaparkovaného auta. Když ale zloději spatřili přijíždějící policejní auto, dali se na útěk, jeden do nedalekého lesa, druhý pak vyrazil pryč autem. Pronásledovaného zloděje aut nezastavil ani varovný výstřel do vzduchu, a zamířil směr Drážďany. Dopadnout se jej podařilo po přibližně padesáti kilometrech.

Pondělí 14. září – Pomoci zvládnout strojvůdci vážné zdravotní následky srážky vlaku s kamionem ve Šluknově má finanční sbírka. Její výtěžek by měl pokrýt především náklady na jeho rehabilitaci, která bude trvat dlouhé měsíce a bude finančně velmi nákladná. Právě strojvůdce se při nehodě zranil ze všech dvanácti lidí nejvážněji. Sbírkové konto bylo otevřeno přesně týden po nehodě, která se stala na přejezdu na okraji Šluknova. Lékaři přitom stále bojují o to, aby následky nehody byly co nejmenší a podařilo se muži zachránit těžce poraněné nohy. Léčba bude pokračovat ale i poté, až muž opustí nemocnici. Čeká ho náročná rehabilitace, trvající několik měsíců. Podle informací Děčínského deníku se dokonce mluví o roce a půl až dvou letech doléčování a návratu do běžného života.

Čtěte: Pomozte! Pro strojvůdce z havarovaného vlaku ze Šluknova vznikla sbírka…ZDE…

Úterý 15. září – Po několika měsících se na Děčínsko vrátila kontroverzní výstava o umělých potratech, kterou pořádá občanské sdružení Stop genocidě. To bojuje dlouhé roky proti legálnosti umělých potratů a požaduje, aby byly postaveny mimo zákon. Na podporu svého požadavku pořádá i petici. V Děčíně byla výstava třídenní. V úterý byly šokující fotografie vidět na "Průtahu". Lidem mimo jiné vadí, že mohou výstavu na veřejném prostoru vidět i malé děti. Právě děti pořadatel od výstavy v úterý odpoledne odháněl. Panely totiž stály v Myslbekově ulici, která je nedaleko jedné základní a dvou středních škol, včetně gymnázia, na které chodí i jedenáctileté děti.

Psali jsme: Kontroverzní výstava znovu šokuje Děčín. Město ji ale zakázat nemůže…ZDE…

Středa 16. září – Dlouhé roky opuštěný bývalý hotel v Děčíně Křešicích by mohl najít své využití. Děčínský magistrát, který jej před šesti lety koupil, připravuje projekt, podle kterého by zde vyrostl domov pro lidi s neurodegenerativními onemocněními. Tedy především s Alzheimerovou nemocí nebo stařeckou demencí. V České republice totiž jen Alzheimerovou nemocí trpí více než 120 tisíc lidí. Navíc se nejedná jen o lidi ve vysokém věku. Odhadovaná cena přestavby bývalého hotelu v Křešicích je přibližně 30 milionů korun a měla by je pokrýt dotace od ministerstva práce a sociálních věcí, pokud bude vhodný dotační titul vypsaný.

Čtvrtek 17. září – Téměř po osmi letech se na českoněmeckou hranici vrátily kontroly. Kvůli návalu uprchlíků je zavedla německá strana, česká zatím vyčkává. Prakticky na všech silničních hraničních přechodech v Ústeckém kraji nyní stojí německé policejní hlídky. Na Děčínsku a Šluknovsku jsou kontroly zatím namátkové, žádné fronty se u hranic netvoří. Kontroly skončily na hranicích 21. prosince 2007; tehdy se stalo Česko součástí schengenského prostoru. Ten se nyní kvůli uprchlické vlně otřásá v základech. Řidiči musí počítat, že je například ve Hřensku zastaví německá policejní hlídka. Na přechodu se ve čtvrtek netvořily žádné fronty. Auta
i cyklisté volně projížděli. Pokud policisté nějaké auto odstavili ke kontrole, chtěli vidět doklady řidiče a také zavazadlový prostor. Hlídka kontrolovala pouze auta mířící z Česka do Německa, těch mířících opačně si nevšímala. Podobná situace byla i na ostatních hraničních přechodech na Děčínsku a Šluknovsku. Například ve Varnsdorfu stály policejní hlídky na obou přechodech.

Čtěte: FOTO, VIDEO: Němci hlídají kvůli uprchlíkům hranice…ZDE…

Pátek 18. září – Nová, téměř půl kilometru dlouhá naučná stezka provede návštěvníky mokřady a nivou na bývalé vojenské střelnici ve Šluknově. V pátek ji otevřel Český svaz ochránců přírody. Stezka představí malý Wenischův rybníček, mokřady a nivní louky nebo památný dub v prostoru bývalé střelnice, od které převzala i své pojmenování. Vyskytují se tu spíše běžné druhy rostlin a zvířat, ale pozorní návštěvníci mohou spatřit chráněné ledňáčky, ropuchy nebo čolky. Pozůstatky střeleckých pozic 
a dostřelišť jsou v terénu patrné ještě dnes. Malý i velký návštěvník si tak může na vlastní kůži vyzkoušet odhad vzdálenosti umístěných terčů v terénu na interaktivním prvku stezky.