Sobota 27. srpna – Historické motorky se po roce opět sjely na Děčínsko. Konal se tu totiž 18. ročník srazu historických motocyklů Čechie-Böhmerland. Burácení naleštěných motorek, které si jejich majitelé hýčkají, bylo slyšet hned na několika místech Děčínska. Motorky dojely také do Rumburku na Lužické náměstí, kde si daly pauzu, aby si je mohly fanoušci prohlédnout a vyfotit.

Neděle 28. srpna – Neobvyklá věc se objevila na autobusové zastávce v Děčíně na Tyršově ulici. Nezisková organizace art-czech.com tady nainstalovala dvě houpačky. Dvě jednoduché houpačky organizace připevnila na konstrukci zastávky ve středu 24. srpna. Ale bez vědomí města. O den později již byly pryč.

Čtěte: Houpačky na zastávce? V Děčíně vydržely den…ZDE…

Pondělí 29. srpna – Nájezdům divokých prasat opět čelí některé děčínské lokality. Tentokrát tu divoká prasata rozryla trávník u dětského hřiště. Město o problému, který se táhne již několik let, ví.

„Na odboru životního prostředí proběhla proto jednání se zástupci honiteb a referentem státní správy myslivosti. Společně s pracovníky odboru hledali nejlepší řešení problému s přemnožením černé zvěře. Zástupci honiteb informovali o umístění fotopastí, zavedení hlídek a případných odlovech černé zvěře," uvedla mluvčí města Markéta Lakomá s tím, že pomoci musí také místní lidé tím, že nebudou divočáky krmit vyhozenými odpadky.

Úterý 30. srpna – Do dluhové pasti se dostal muž z Varnsdorfu. Když měl kvůli exekuci přijít o svůj dům, zapálil ho. Sám se pokusil 
o sebevraždu. Tu ale přežil.

Čtěte: FOTO: Zapálil si dům a pokusil se o sebevraždu. Kvůli exekuci…ZDE…

Středa 31. srpna – Ocenění od záchranářů dostali strážníci ve Varnsdorfu. Ti totiž za posledních pět let pomocí defibrilátoru zachránili dvanáct lidských životů. Většina zachráněných navíc nemá žádné zdravotní následky.

Čtvrtek 1. září – V nepřístupném terénu Národního parku České Švýcarsko museli zasahovat ve středu a ve čtvrtek hasiči. Hořela tady totiž část lesa, a to v lokalitě mezi Mezní Loukou a Vysokou Lípou. Místo bylo nepřístupné, hasiči ho hledali asi dvě hodiny. Příčinou požáru byl otevřený oheň buď z nedopalku cigarety, nebo špatně uhašeného ohniště.

Psali jsme: OBRAZEM: Hasiči krotili požár v těžkém terénu národního parku…ZDE…

Pátek 2. září – Státní pozemkový úřad může brzy očekávat lavinu dopisů kvůli nejvýznamnějšímu pramenu řeky Mandavy. Psát mu budou obce ze Šluknovska či turisté, jež zničené prameniště šokovalo. Ti se na společné schůzce tento týden domluvili na strategii, jejímž cílem je, aby prameniště vlastnila obec Staré Křečany. Pozemek má pronajatý od Státního pozemkového úřadu soukromý zemědělec, jemuž vadilo, že tu turisté dělají nepořádek. Jeho syn na sociální síti přiznal, že vše, co na pozemku bylo, jako lavičky, krytí či vývěsní cedule s informacemi, odtud zemědělec odstranil, aby sem lidé už nechodili a neničili jeho pozemky.