Sobota 26. prosince – Zcela zaplněná děčínská Střelnice bouřila při sobotním galavečeru profesionálního boxu, na kterém se poprvé v historii bojovalo v Děčíně o mistrovské tituly. O titul WBU v supertěžké váze se utkal domácí boxer Václav Němeček. Ten nedal Nedeljko Čvorovićovi ze Srbska nejmenší šanci a zápas velmi rychle ukončil. Další hvězdou sobotního večera pak byl Robert Rosenberg, který v posledních letech přesedlal z natáčení pornofilmů na profesionální box. Také on si odnesl z děčínského souboje titul, tentokrát interkontinentálního šampiona WBU v polotěžké váze.

Neděle 27. prosince – Soulodí vezoucí více než tisíc tun sojového šrotu do ústeckého přístavu uvízlo v neděli pod Mariánským mostem v centru Drážďan. Paradoxní je, že se jednalo o první loď děčínského rejdařství, která mířila do České republiky po přerušení nákladní lodní dopravy způsobené letos na jaře suchem. S vysvobozením pomohla vlna poslaná ze střekovských zdymadel. Ta dotekla do saské metropole v pondělí odpoledne.

Čtěte: Uvázlá česká loď v Drážďanech zřejmě žádné škody nezpůsobila…ZDE…

Pondělí 28. prosince – V barokní Loretě v Rumburku se podařilo opravit další část této nejvýznamnější sakrální památky ve Šluknovském výběžku. I díky přispění ministerstva kultury prošla nákladným restaurováním malířská výzdoba dvou kaplí.

Úterý 29. prosince – Od roku 2017 by se měl zvýšit podíl obcí na vybrané dani z přidané hodnoty. Naopak by měly přijít o část daní, které stát vybírá od firem. To se nelíbí Svazu měst a obcí, protože podle něj tak obce ztratí motivaci podporovat podnikání. Oslovená města na Děčínsku ale ve svém přístupu k podnikatelům ani po případném schválení změny daňových zákonů nic měnit neplánují. Celkový dopad především na větší města bude spíše neutrální. O částku, o kterou přijdou na daních od firem, se přibližně navýší podíl na dani z přidané hodnoty.

Středa 30. prosince – Městská policie v Děčíně získala v průběhu prosince do svých řad vítanou posilu. Společně se strážníky do ulic města vyráží spolu se svým psovodem Jiřím Nešněrou patnáctiměsíční vlčák Jose. Pomáhat bude především v problémových lokalitách. Na starosti budou mít i kontrolu v některých zahrádkářských koloniích, které jsou zejména v zimě často terčem zlodějů i z toho důvodu, že poskytují zlodějům mnoho skrýší před hlídkami. Služební pes ale přítomnost člověka bezpečně odhalí. Psovod bude sloužit samostatně jako motorizovaná hlídka, a to zejména v odpoledních a nočních hodinách. Kvůli posile musela městská policie rozšířit i svůj vozový park.

Psali jsme: FOTO: Černý vlčák Jose pomáhá strážníkům v Děčíně…ZDE…

Čtvrtek 31. prosince – Silvestrovské oslavy se na Děčínsku obešly bez větších problémů. Policisté nejčastěji zasahovali u agresivních opilců. Téměř naprostý klid měli hasiči, vyjížděli jen k jednomu požáru plotu s tújemi. Zdravotničtí záchranáři pak během noci na Nový rok ošetřili třináct případů spojených s oslavami, z toho byly tři úrazy způsobené pyrotechnikou.

Čtěte: FOTO, VIDEO: Nový rok přivítali lidé přípitkem i ohňostroji…ZDE…

Pátek 1. ledna – Prvním miminkem narozeným v novém roce v Ústeckém kraji se stal Rudolf Hoření, který se narodil mamince Evě z Horního Podluží. Na svět přišel 74 minut po silvestrovské půlnoci v děčínské porodnici. Stejně jako v minulých letech, i letos čeká první miminko dar od samospráv. Návrh je opět 15 000 korun jako finanční odměna a pak věcné dary v hodnotě 2000 korun. Návrh bude schvalovat rada. V neděli pak maminku a Rudolfa navštívila děčínská primátorka Marie Blažková a hejtman kraje Oldřich Bubeníček.