Pondělí 23.9. – Nebe nad Českým Švýcarskem je jedním z nejtemnějších v rámci celé republiky. Po sérii měření s tím přišli vědci zabývající se výzkumem světelného smogu.

Úterý 24.9. – Rada Ústeckého kraje doporučila středním školám, aby příští rok pořádaly přijímací zkoušky. Žáci tak již nebudou mít jistotu přijetí v okamžiku, kdy podají přihlášku, což se v současné době poměrně často děje.

Středa 25.9. – Do Děčína se definitivně vrátil rodný list města Podmokel, takzvané znakové privilegium. Děčínu jej věnovalo krajanské sdružení Heimatverband Tetschen – Bodenbach, který jej vykoupil ze soukromých sbírek.

Čtvrtek 26.9. – První z dvojice obřích zásobníků na plyn zamířil z Chart Ferox k zákazníkovi do Finska. Podle firmy se jedná o největší a nejtěžší plynové zásobníky na světě.

Pátek 27.9. – V Lipové nedaleko Šluknova otevřeli opravený podstávkový dům, který byl rekonstruován v rámci přeshraničního projektu, jenž podpořila Evropská unie téměř 43 miliony korun. V lipovském domě, jehož oprava trvala tři roky a vyšla na 17 milionů, je nově infocentrum a malé muzeum.

Sobota 28.9. – Kříž z konce 19. století stojí od soboty v Lísce u České Kamenice v obnovené podobě. Náklady na jeho opravu přesáhly 60.000 korun, peníze získalo Občanské sdružení pod Studencem převážně z dotačních zdrojů.

Neděle 29.9. – V neděli skončily oslavy svátku svatého Václava, na Děčínsku se o víkendu konaly koncerty i posvícení.