Sobota 5. dubna – Děčínští basketbalisté porazili v posledním kole Ostravu 69:54. Ve vyrovnané tabulce nakonec obsadili páté místo.

Neděle 6. dubna  – Po téměř pěti dnech se podařilo najít dvě sestry z Krásné Lípy. Policie po dívkách ve věku šestnáct a sedmnáct let pátrala několik dní.

Pondělí 7. dubna – Na více než osm hodin bylo nutné uzavřít Provaznickou ulici v Děčíně. Na vysokém železničním náspu nad ní totiž vykolejil nákladní vlak a hrozilo, že náklad, který převážel, by se mohl zřítit na ulici. Teprve osmiletý chlapec okradl ženu vybírající si peníze z bankomatu. Ta se ale nedala a chlapce zadržela. Podle matky chlapec nebyl ve škole, protože marodí.

Více čtěte zde…Osmiletý chlapec zkoušel 
krást v Děčíně…

Úterý 8. dubna – Válečnou zónu připomínalo děčínské depo. Pořádková jednotka zde cvičila zásahy proti fotbalovým chuligánům, kteří se rozhodli obsadit vlak. Napak ostrý byl zásah policistů v Rumburku, kde zadrželi muže, který přepadl se zbraní v ruce banku v sousedním Německu. Příliš úspěšný ale nebyl, 
z banky si odnesl jen 270 euro.

Více čtěte zde…Vzal pistoli, zamaskoval se a loupil 
v německé bance…

Středa 9. dubna – Ve Varnsdorfu oslavili 140 let odborného školství ve městě. První odborné školy byly zaměřené na textilní průmysl. Další velký zásah proti výrobcům drog si připsali kriminalisté. V Krásné Lípě odhalili varnu, ve které bylo mnoho kilogramů látek potřebných pro výrobu pervitinu. Na místě zadrželi tři cizince.

Více čtěte zde…Vařili drogy, ale dál běhají 
po svobodě. Soud vazbu odmítl…

Čtvrtek 10. dubna – Velký svátek zažil děčínský zimní stadion. Po dvaceti letech na něm sehrála zápas česká reprezentace. První dva zápasy Euro Hockey Challenge proti Dánsku byly zároveň obnovenou premiérou trenéra Vladimíra Růžičky. První utkání vyhráli Češi 4:0, druhé, páteční, 2:0. Chovanec boletického ústavu se pokusil o loupež a útěk. Na vše mu ale včas přišli vychovatelé. Když policisté mladíka umístili do cely, pokusil se 
o sebevraždu. Naštěstí si ale způsobil jen lehčí zranění a po ošetření skončil ve vazbě. V Rumburku zastupitelé schválili nový rozpočet. Jeho součástí je i čtyřicetimilionový úvěr, který si město chce vzít na investice, a kontroverzní stavba propojka sídliště Podhájí a Sukovy ulice. Tu považují někteří zastupitelé za zbytečnou.

Více čtěte zde…Potvrzeno: Vedení Rumburku si bere úvěr 40 milionů korun…

Pátek 11. dubna – Blízko k ekologické katastrofě bylo na výtoku ze zámeckého rybníka do Labe v Děčíně. Někdo totiž kvůli stavebním pracím bez varování uzavřel přítok do rybníka. Desítky ryb žijící v kanále mezi rybníkem a řekou se tak rázem ocitly prakticky na suchu. Podle rybářů, kteří uvázlé ryby zachraňovali, bylo štěstí, že k podobné události nedošlo v létě. Kvůli vysokým teplotám by totiž pravděpodobně uhynulo mnohem více ryb.

Více čtěte zde…Ryby v Děčíně ohrozilo snížení vody 
z odtoku u Zámeckého rybníka…