Sobota 15. října – Překonaný rekord. Slzy. Smích. Radost. Ale i úleva. Kateřina Dvořáková s Ladislavem Bezděkem se po více než dvou letech vrátili v sobotu odpoledne domů do Krásné Lípy. Za sebou mají splněný sen: cestu kolem světa v osobním autě – ve škodovce. Na náměstí je vítali desítky lidí, dvojice cestovatelů dostala řadu dárků.

Čtěte: Slzy, smích, radost. Káťa a Láďa se vrátili domů z cesty kolem světa…ZDE…

Neděle 16. října – Policie zveřejnila možnou podobu útočníka, který ještě s jedním komplicem brutálně útočil v Rybništi. Dva muži tu zmlátili bagristu tak, že skončil v nemocnici. O případu jsme již psali, nyní policie zveřejnila identikit jednoho z útočníků. Oběti útoku se naštěstí podařilo poměrně dobře popsat jednoho z útočníků. Ten se totiž nijak nemaskoval.
„Jde o asi 190 centimetrů vysokého muže, bílé pleti, bez vlasů a atletické postavy. Muž hovořil česky bez cizího přízvuku," popisuje jednoho z pachatelů Ladislav Cvik.

Pondělí 17. října – Stačila chvilka nepozornosti a pod železničním mostem v Děčíně v dolní části Kamenické ulice uvízl kamion. Nákladní auto přejelo kruhový objezd u bývalé pošty a mířilo Kamenickou ulicí nahoru. Řidič zřejmě přehlédl značku, která na železničním mostu určuje, jak vysoká auta tudy mohou projet. Nákladní auto dojelo zhruba do poloviny mostu, poté tu beznadějně uvízlo. Navíc se vršek auta těžce poškodil o spodní část mostu. Policie musela na místě řídit několik hodin dopravu.

Úterý 18. října – Tragicky skončila v úterý ráno dopravní nehoda nedaleko Rybniště na Šluknovsku. O život při ní přišel starší muž, když v sedm hodin ráno narazil autem do stromu.
„Muž utrpěl natolik závažná zranění, že jim přímo na místě nehody podlehl," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Nehodu vyšetřuje policie, přizván byl soudní znalec.

Středa 19. října – Stovky hlásičů, meteostanice nebo kamery chce nechat v příštím roce rozmístit po městě rumburská radnice. Projekt varovného systému by měl vyjít na přibližně deset milionů korun bez daně. Měl by informovat především o hrozícím povodňovém nebezpečí.

Čtěte: Rumburk chce mít výstražný systém, pořízení vyjde na deset milionů korun…ZDE…

Na podobu okolí hlavního nádraží v Děčíně a sousedícího obchodního domu Korál v děčínských Podmoklech si lidé pravidelně stěžují. Nelíbí se jim především stav chodníků a malých schůdků, které byly před desítkami let postaveny z cihel. Právě cihly tvořící orámování jednotlivých částí prostranství a schůdky mezi jeho několika úrovněmi jsou nejproblematičtější. Pravidelně se totiž vylamují. V současné době je vylámáno i několik metrů hran schodovitých stupňů najednou. A to hned na několika místech. Stačí chvilka nepozornosti a lidé se tu mohou zranit, když na rozbitý chodník špatně došlápnou.

Čtvrtek 20. října – Ostrý spor mezi tvůrcem via ferraty Karlem Bělinou a vedením města Děčína vygradoval na čtvrtečním zastupitelstvu. Karel Bělina totiž veřejně vrátil děčínské primátorce Cenu města, kterou získal za tvorbu ferraty na Pastýřské stěně.
„Já to vrátím, protože si vás nevážím. Vy nejste úřad, ale ústav morálně narušených," řekl Karel Bělina.
„Nás to mrzí, pane Bělino, protože jsme vás chtěli ocenit za vaši práci. Myslím si, že na neshodách, ke kterým dochází, je z vaší strany velká část viny. Určitě si nemůžeme nechat líbit, co vůči našim úředníkům, ale i politikům říkáte. A znehodnocujete tak práci ostatních. A to včetně odborníků, kteří vyjadřují svá odborná stanoviska," řekla primátorka Marie Blažková, která si vrácenou cenu převzala.

Psali jsme: VIDEO: Emoce na zastupitelstvu: Tvůrce ferraty Bělina vrátil Děčínu Cenu města!…ZDE…

Pátek 21. října – Velký fotbalový svátek se odehrál ve Varnsdorfu. Přijel sem totiž slavný Baník Ostrava, který hraje druhou ligu a v tomto kole se utkal právě s Varnsdorfem. Kvůli obavám z fanoušků se na zápas několik dní chystala také policie.