Sobota 6. srpna – Nečekaně skončilo předávání cen nejlepším závodníkům letošního ročníku Houmrova triatlonu v Jiříkově. Nejrychlejší závodníky totiž ocenil Karel Gott, který si do Jiříkova odskočil z Doubice, kde dohlíží na stavbu svého nového domu. V sobotu krátce před polednem do Jiřetína pod Jedlovou vyrazil vrtulník zdravotnické záchranné služby. V místním domově pro matky s dětmi se totiž opařilo teprve roční dítě. To skončilo na ústecké chirurgii.

Čtěte: Karel Gott předal ceny vítězům triatlonu v Jiříkově…ZDE…

Neděle 7. srpna – Ústecký krajský soud znovu otevře správní řízení se znalci Jiřím Závodským a Radkem Matlachem, kteří zpracovali zdravotní posudek v kauze údajných vražd pacientů
v Lužické nemocnici v Rumburku. Podle posudku zpracovaného Matlachem a Závodským zemřelo šest pacientů rumburské nemocnice po podání draslíku. Jejich závěry ostře kritizovali znalci z Fakultní nemocnice v Olomouci, kteří zpracovali revizní posudek, stejně tak Zdeněk Šňupárek z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, u kterého si posudek objednala obhajoba. Podle těchto posudků šest pacientů v Rumburku zemřelo přirozenou smrtí a jejich úmrtí byla očekávatelná. Závěry Závodského a Matlacha označili mimo jiné za „diletantské".

Pondělí 8. srpna – Nezaměstnanost na Děčínsku v průběhu července v porovnání s červnem nepatrně stoupla. Na konci července byla nezaměstnanost na Děčínsku podle úřadu práce rovných osm procent, o měsíc dříve to bylo o jednu desetinu procentního bodu méně. Na konci července bylo v evidenci úřadu práce na Děčínsku 7 114 lidí, o měsíc dříve to bylo 7 027. Vyplývá to ze statistik v pondělí zveřejněných úřadem práce.

Úterý 9. srpna – Na Pastýřské stěně bylo dokončeno značení čtyř tras pro nordic walking, celkem mají téměř dvacet kilometrů. Děčín se stal jedním z prvních měst, které si nechalo trasy na nordic walking vyznačit. Pastýřská stěna tak získala po via ferratě pro horolezce další lákadlo.

Psali jsme: Pastýřská má další lákadlo, tratě na nordic walking…ZDE…

Středa 10. srpna – Správa železniční dopravní cesty připravuje opravy železničního přejezdu nad Markvarticemi, který se po loňských opravách u řidičů příliš oblíbeným nestal, někteří mu přezdívají skokanský můstek. Po vyfrézování části silnice v jeho okolí bude tento týden dva dny zcela uzavřený.

Čtvrtek 11. srpna – V Rumburku se rozhodli zbourat bývalé kino Marx. To je ve špatném technickém stavu a mohlo by ohrozit okolo chodící lidi.

Pátek 12. srpna – V Rumburku došlo k vážné nehodě. Dívku, která zřejmě vystoupila z autobusu a nerozhlédla se, srazila dodávka. Pro zraněnou dívku musel vyrazit vrtulník, který ji s velmi těžkými zraněními přepravil do ústecké nemocnice.

Psali jsme: Po srážce s dodávkou 
pro dívku letěl vrtulník…ZDE…