Sobota 20. srpna – 
V Rumburku se konal hlavní den městských slavností. Na návštěvníky čekala koncertní vystoupení, na děti pak soutěže.

Neděle 21. srpna – Kuriózní případ vedoucí k odhalení drog řešili strážníci 
a policisté v neděli v Děčíně 4, kde po hromosvodu do čtvrtého patra jednoho z místních domů šplhal mladík. Strážníkům se ho podařilo zadržet. Na půdě pak našli sušené konopí, které si tu mladík zřejmě připravoval.

Čtěte: Mladík šplhal do čtvrtého patra domu po hromosvodu. Na půdě si sušil konopí…ZDE…

Pondělí 22. srpna – 15,1 milionu korun. Za tuto částku prodal v pondělí děčínský magistrát zchátralý hotel na Maxičkách. Až budou doladěné a podepsané všechny smlouvy, stane se novým majitelem společnost ARMEX OIL. Cena areálu se několikrát snižovala, původně chtěl magistrát za hotelový areál 27 milionů korun.

Čtěte: Hotel Maxičky koupil Armex Oil. Plánuje obnovit hotel či vybudovat wellness…ZDE…

Úterý 23. srpna – Ústecký Krajský úřad v úterý zveřejnil kompletní kandidátní listiny jednotlivých stran 
a hnutí, která mají zájem do zastupitelstva proniknout. Je jich 23, což je o čtyři více než v krajských volbách před čtyřmi lety. Jsou na nich jak stará známá jména, tak i nováčci. Vůbec nejmladším kandidátem je Štěpán Chour z Děčína, je mu 18 let.

Ten park je zanedbaný, něco s ním musíme udělat. To si řekla parta nadšenců 
v Děčíně a začala se starat 
o park ve Wolkerově ulici. Park u kolejí totiž nepatří Děčínu, ale Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC). Protože se o park město přestalo starat, dobrovolníci proto nejen posekali trávu, ale v úterý sem také nainstalovali nové lavičky. Vzápětí přišla dobrá zpráva: Rada města se rozhodla, že park SŽDC odkoupí.

Psali jsme: FOTO, VIDEO: Nadšenci obnovují zanedbaný park 
v Děčíně. Město ho chce odkoupit…ZDE…

Středa 24. srpna – Ani dva roky poté, co z vedení Rumburku zmizel po prohraných volbách místostarosta Darek Šváb, který ovládal většinu zastupitelstva, není ve městě na politické scéně klid. Části vedení města je trnem v oku Miloslav Kucer, ředitel příspěvkové organizace města DK Střelnice a sportoviště města Rumburk. Podle nich nevede organizaci dobře, proto ustanovili pracovní skupinu, která měla fungování organizace prozkoumat. Našla řadu nedostatků, starosta tu proto nařídil kontrolu, což Kucer označil za šikanu.

Čtvrtek 25. srpna – Na Děčínsku pokračovalo desátým dnem pátrání po ztracené, těžce nemocné ženě z Růžové na Děčínsku. Přestože policie nasadila speciální pořádkovou jednotku, bylo zatím pátrání marné.

Pátek 26. srpna – Šluknovskem začala hýbat kauza zničeného prameniště říčky Mandavy. Vybavení, které tu udělali místní turisté a starali se o něj, údajně zničil zemědělec, který má pozemek u prameniště v pronájmu od Státního pozemkového fondu. Zemědělec tvrdí, že mu turisté dělali nepořádek na pozemku. Případem se již zabývá policie.