Sobota 13. srpna – 
V Markvarticích budují velké dětské hřiště, které bude sloužit nejen pro žáčky z mateřské školy a žáky ze základní školy, ale pro všechny děti z Markvartic. Na ploše více než 500 metrů čtverečných si budou děti moci užívat houpačky, kolotoče, věže se skluzavkou, lanových a kovových žebříků na šplhání nebo hrazdy. Před sluníčkem nebo deštěm se bude možné schovat v altánu. Nové hřiště vyjde na více než 600 tisíc korun, z toho 400 tisíc pokryje dotace z ministerstva pro místní rozvoj.

Neděle 14. srpna – Před časem doporučila ombudsmanka Anna Šabatová krásnolipské radnici kvůli údajné diskriminaci romských prvňáčků přijmout určitá opatření. Radnice i škola se proti takovým doporučením tvrdě ohradila. Nyní se k nim přidali i rodiče dětí.

Pondělí 15. srpna – Na tři až čtyři roky má jít do vězení čtveřice mladíků, která v děčínském výchovném ústavu v Boleticích plánovala vraždy otce a sestry jednoho z nich. Malou sestru navíc před zavražděním chtěli ještě znásilnit. Soud jejich obhajobě, že se jednalo jen o řeči, neuvěřil. Rozsudek, který padl v pondělí dopoledne, je zatím nepravomocný.

Čtěte: FOTO: Chtěli jste vraždit, rozhodl soud 
a poslal čtyři mladíky za mříže…ZDE…

Úterý 16. srpna – Sotva několik měsíců uplynulo od doby, kdy si Karel Gott pořídil v Doubici na okraji Národního parku České Švýcarsko velkou parcelu. Prázdná louka se ale překvapivě rychle změnila ve staveniště; nyní, v polovině srpna, tu stojí již hrubá stavba domu. Dělníci tu pracovali i v úterý, kdy se na místo přijeli podívat redaktoři Deníku. Zdá se, že by mohla být stavba do konce letošního roku hotová.

Psali jsme: FOTO, VIDEO: Tady bude bydlet Karel Gott. Dům v Doubici rychle roste…ZDE…

Středa 17. srpna – Případ týrání zvířat řeší policie v Děčíně. Vzteklý muž pod vlivem alkoholu nebo drog totiž vyhodil ze třetího patra svého psa. Jenže měl smůlu, viděl ho svědek, který zavolal na místo policii. Pes pád přežil a skončil 
v útulku, agresor skončil s pouty na rukou poté, co napadl strážníky.

Čtvrtek 18. srpna – Ani třídenní uzavírka jednoho ze železničních přejezdů u Markvartic na Děčínsku zcela neodstranila problémy, na které si řidiči od loňského roku stěžovali. Ve čtvrtek, kdy byl přejezd znovu uveden do provozu, totiž řidiči zjistili, že nepříjemný hup tu zůstal, a to především ze směru od Huntířova na Markvartice.

FOTO, VIDEO: Přejezd u Markvartic se dočkal opravy. Hup tu ale stejně zůstal…ZDE…

Pátek 19. srpna – V Rumburku začaly městské slavnosti, hlavní program se odehrál v sobotu.