Sobota 24. ledna – Možnost naučit se bránit útočníkům využila v sobotu asi padesátka žen. V děčínském Centru Pivovar se totiž konal kurz sebeobrany pro ženy. Jeho výtěžek putoval na konto těžce nemocného Tomáška.

Neděle 25. ledna – Dopadnout žháře, který se zaměřil na podpalování kontejnerů na odpad a stromu, se podařilo policistům z Varnsdorfu. Před příjezdem hasičů vždy z místa požáru utekl. Ale ani to jej nezachránilo. První případ žhářství se měl stát loni v červenci, kdy obviněný muž měl zapálit mízu vytékající ze stromu u jedné ze základních škol ve Varnsdorfu. O pár dní později pak měl zapálit dva kontejnery na odpad. Celková škoda na majetku se vyšplhala na 24 tisíc korun.

Čtěte: Policisté dopadli žháře, který zapaloval strom a popelnice…ZDE…

Pondělí 26. ledna – Nejvyšší soud potvrdil, že mačetový útok v Novém Boru byl pokusem o vraždu a že násilníci útočili ve shodě, s vědomím možných následků. Odmítl proto dovolání čtyř odsouzených, kteří si odpykávají tresty od pěti let do 17,5 roku vězení. Při incidentu v srpnu 2011 zranili romští útočníci
v baru tři muže. Útok vyvolal několik protiromských demonstrací, nejvíce se jich konalo ve Varnsdorfu, v jejichž čele stál několikrát provokatér Lukáš Kohout.

Úterý 27. ledna – Kromě jiného růstu nezaměstnanosti se obávají starostové obcí ze Šluknovska sdružených ve svazku Sever kvůli problémům v linkové autobusové dopravě. Napsali to v dopise adresovaném hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi. Velké problémy totiž podle starostů dělají přetrvávající zpoždění, špatná návaznost a nevhodné načasování jednotlivých spojů. Kvůli tomu se řada cestujících vrací k individuální dopravě. To by mohlo mít podle starostů za následek ještě větší ztrátovost spojů a jejich následné rušení.

Středa 28. ledna – Dvě velké dopravní stavby v Děčíně mají další odklad. Ředitelství silnic a dálnic znovu oddaluje opravu mostku přes Jílovský potok na Pivovarské ulici, přes který jezdí především kamiony k dálnici. Později začne také stavba očekávané Vilsnické spojky, kterou se podle informací Děčínského deníku nyní zabývá policie. Mostek přes Jílovský potok by se měl začít přestavovat až příští rok. Letos plánuje ŘSD získat všechna potřebná povolení a zároveň vyhlásit výběrové řízení na dodavatele. Vzhledem k tomu, že stavba má trvat osm měsíců, rozhodlo ŘSD o jejím přesunu na další rok. A to přesto, že mostek je ve velmi špatném technickém stavu. Kdy začne stavba Vilsnické spojky není jasné, přestože ŘSD již několikrát oznámilo její zahájení.

Čtěte: Vilsnická spojka má opět odklad, 
šetří ji totiž policie…ZDE…

Čtvrtek 29. ledna – Velké překvapení čekalo na děti ze Základní školy Dr. Miroslava Tyrše v Děčíně. Letošní pololetní vysvědčení jim přišel předat klokan, který je maskotem pražského prvoligového fotbalového klubu Bohemians. S tím klubem totiž škola dlouhodobě spolupracuje. Netradičně tak převzaly své první vysvědčení i děti ve třech prvních třídách. Poté přešel klokan i do vyšších ročníků, jako poslední si pak převzaly pololetní vysvědčení děti z druhého stupně školy v ulici Vrchlického.

Psali jsme: FOTO: Pololetní vysvědčení rozdával dětem klokan…ZDE…

Pátek 30. ledna – Do Ústeckého kraje přišla minulý týden epidemie akutních respiračních a chřipkových onemocnění. Nárůst počtu nemocných je také na Děčínsku, ale doposud nepřekročil hranici epidemie. Kvůli nárůstu nemocnosti začínají nemocnice v kraji zakazovat návštěvy na některých odděleních. Týká se to také děčínské nemocnice, kde jsou od pátku zakázány návštěvy na jednotce intenzivní péče. Návštěvy nesmí ani na ARO. Zákaz návštěv, který se možná ještě rozšíří, platí do odvolání.