Sobota 18. července – Také předminulý víkend padaly na severu Čech teplotní rekordy. Jedním z míst, kde museli meteorologové přepisovat historické tabulky, byl i Sněžník. Tam padl rekord dva dny po sobě. V pátek rtuť teploměru vystoupila na 29,7 stupně Celsia, v sobotu bylo ještě o dvě desetiny stupně více.

Neděle 19. července – V neděli pozdě večer znovu příroda ukázala svou sílu. Na řadě míst na severu Čech vyvracela stromy, trhala střechy, kvůli popadaným stromům bylo několik silnic neprůjezdných. Problémy vítr nadělal především na Šluknovsku. Nejvíce práce měli hasiči v okolí Rumburka a Varnsdorfu. Například v Dolních Křečanech visel vyvrácený strom v elektrických drátech, v Dolním Podluží pak dokonce z drátů poškozených stromem létaly jiskry. Do drátů padl strom také na Vlčí hoře nebo v Brtníkách. Zcela neprůjezdná byla silnice mezi Chřibskou a Rybništěm, přes cestu spadl strom v České Kamenici, na Žitavskou ulici ve Varnsdorfu spadla větev, v Rumburku byla Jiříkovská částečně neprůjezdná. V Mikulášovicích pak spadla na silnici lípa. Kvůli silnému větru museli hasiči na vysokém továrním komínu strhnout potrhané plechy, v Doubici pak vzal poryv větru polovinu střechy místního kulturního centra Fabrika. Řádění větru se naštěstí obešlo bez zranění.

Pondělí 20. července – Na dva týdny začal brázdit ulice Děčína elektrobus. Ten si zapůjčil děčínský dopravní podnik, aby vyzkoušel tuto technologii v provozu s cestujícími, které vozí zdarma. Až do 3. srpna bude malý elektrobus jezdit mezi autobusovým nádražím a zastávkou v Myslbekově ulici. Výhodou elektrobusů jsou nulové exhalace v místě provozu, nevýhodou naopak velmi vysoká cena. Ta se u malého osmimetrového autobusu vyšplhala až na devět milionů korun. I to je jedním z důvodů, proč se elektrobusy zatím ve větší míře neprosazují ve veřejné autobusové dopravě. Dalším limitem je omezený dojezd takových autobusů, kapacita baterií vystačí podle výrobce na 150 až 180 kilometrů jízdy. V ostrém provozu pak vyzkouší dopravní podnik elektrobus na podzim, kdy by měl do Děčína dorazit autobus na elektrický pohon běžných rozměrů. Dvanáctimetrový elektrobus by dopravní podnik chtěl nasadit na běžné linky.

Psali jsme: FOTO, VIDEO: Dopravní podnik zkouší 
v Děčíně elektrobus…ZDE…

Úterý 21. července – S obrovským nárůstem počtu utečenců se musí v posledních měsících vyrovnat policie v Ústeckém kraji. Velká část běženců si pro svou cestu do vytoužené západní Evropy vybírá právě Děčínsko, přes které vede mezinárodní železniční trať do Německa. Na té policie doposud zadržela téměř stovku běženců. Nejčastěji šlo o Syřany, Afghánce a Iráčany, tedy obyvatele zemí postižených válečným konfliktem. Během prvních necelých sedmi měsíců letošního roku jich bylo 241, loni do konce července zadržela policie pouhých dvanáct nelegálních uprchlíků. Celkem policie zadržela v celé České republice za prvních šest měsíců více než tři tisíce běženců. Oproti loňskému roku se jedná o padesátiprocentní nárůst. Za prvních šest měsíců roku 2014 jich bylo dokonce 2 028.

Středa 22. července – S těžkými zraněními skončil v nemocnici ve středu v podvečer muž, který v Dolním Žlebu spadl ze skály. Kvůli nepřístupnosti terénu a komplikovaným zraněním pro něj musel letět vrtulník záchranné služby. K neštěstí došlo okolo třetí hodiny odpoledne, kdy záchranáři dostali informaci o pádu muže z mnohametrové skály. Kvůli složitému terénu nemohli ke zraněnému dorazit záchranáři po zemi, ale bylo je nutné na místo neštěstí spustit z vrtulníku. Ten nakonec zraněného muže s vícečetnými zraněními dopravil do ústecké Masarykovy nemocnice na traumacentrum.

Čtěte: Letos zemřeli v Labském údolí již dva lidé, další se zranili…ZDE…

Čtvrtek 23. července – Vrátí se v budoucnu do Varnsdorfu jesle? Město se nyní v dotazníku ptá obyvatel Varnsdorfu, zda by o takovou službu vůbec měli zájem. Většinu nákladů na zřízení jeslí by ale neslo město. Dosahuje totiž takové výše, že by si je většina rodičů nemohla dovolit. V dobách před rokem 1989 byly jesle naprosto běžnou součástí prakticky každého města. V současné době ale téměř vymizely. Možná se to změní ve Varnsdorfu. Jednou z otázek, na které se radnice ve Varnsdorfu ptá, je také to, jakou částku by byli rodiče ochotni platit za umístění dětí do jeslí. Náklady na jejich provoz jsou totiž vysoké, měsíčně na jedno dítě přibližně 14 tisíc korun. Je tak pravděpodobné, že pokud by se Varnsdorf rozhodl nakonec jesle zřídit, musel by tyto náklady z větší části zaplatit. Buď ze svého, nebo z případných dotací.

Pátek 24. července – Celkem dvacet jedna nových kamerových bodů budou mít nově k dispozici strážníci děčínské městské policie. A navíc za velmi výhodných podmínek. Nový kompletní kamerový systém městu půjčila bezplatně společnost Sony. Po pěti letech město celý kamerový systém v hodnotě několika milionů korun za symbolickou cenu jeden tisíc korun odkoupí. Dvacet jedna nových kamerových bodů doplní stávající kamerový systém a kvalitněji pokryje rizikové lokality. Nově budou strážníci sledovat lokalitu Děčína II, ulici Krátkou nebo prostor za vlakovým nádražím a bude například i rozšířeno pokrytí kamerami v děčínské čtvrti Boletice nebo Staré Město.