Sobota 14. února – Více než pět stovek lidí, a další stovky přihlížejících, si v sobotu užilo masopustního veselí, které opět po roce připravila děčínská zoologická zahrada. Své návštěvníky přivítala na nádvoří před medvědy grizzly veselou muzikou v podání folklorního souboru Jirkovák a flašinetáře Maxe Fische. Kromě Děčína prošel masopustní průvod i Varnsdorfem.

Neděle 15. února – V Děčíně skončila první etapa rekonstrukce Domova pro seniory na Kamenické ulici. První klienti se již nastěhovali do opravených moderních pokojů. Všechny nově opravené pokoje jsou vybavené komunikačním zařízením, kterým si mohou klienti v případě potřeby nebo nouze, například nějaké náhlé nevolnosti, přivolat sestru. Při rekonstrukci se myslelo také na zázemí pro zaměstnance. Ti mají k dispozici nové šatny. Nová je také kuchyně, která zvládne denně uvařit až stovku obědů.

Čtěte: Domov nabídne seniorům důstojnější zázemí…ZDE…

Pondělí 16. února – Až na pět let může skončit za mřížemi mladík, kterého o víkendu zadrželi strážníci. V jednom z nákupních center měl totiž vyhrožovat jinému muži. Podle informací Deníku je útočník chovancem boletického výchovného ústavu. Do nákupního centra chovanec vyrazil vyzbrojený boxerem. Tady si vyhlédl dvacetiletého mladíka, jemuž začal vyhrožovat 
a požadovat od něj peníze. To mu ale nevyšlo, během několika minut ho totiž zadrželi strážníci, které ohrožený mladík kontaktoval. Agresor skončil ve vazbě. V minulosti měl totiž již na svědomí podobné trestné činy.

Úterý 17. února – Velké stěhování čeká pracovníky děčínského pracoviště úřadu práce. Část jeho úředníků totiž doposud pracuje v budově polikliniky. V té ale začne v polovině letošního roku probíhat rok a půl dlouhá kompletní rekonstrukce. Přestěhují se tak například oddělení, která mají na starosti výplatu státní sociální podpory nebo podpory v nezaměstnanosti.

Psali jsme: Úřad práce čeká „kulový blesk" kvůli rekonstrukci polikliniky…ZDE…

Středa 18. února – Nové moderní zázemí mají po patnácti letech zdravotničtí záchranáři v Děčíně. Dosud sídlili společně s hasiči u kruhového objezdu pod Novým mostem. Ústecký kraj pro ně ale nyní nechal opravit za více než dvacet milionů korun bývalé garáže přepravní zdravotnické služby v Ovocné ulici. Z nového děčínského stanoviště, které je vybavené moderními garážemi a vlastní myčkou, budou vyjíždět záchranáři prakticky do celé jižní části okresu Děčín. Kromě samotného Děčína patří do rajonu děčínského stanoviště také ještě Benešov nad Ploučnicí, Jílové nebo řada okolních menších obcí. Spádová oblast zahrnuje asi šedesát tisíc lidí. Na novou základnu se zdravotníci přestěhovali z objektu hasičů u kruhového objezdu pod Novým mostem. Ten již kapacitně nestačil hasičům a zdravotnické záchranné službě. Nová výjezdová základna, která vyšla na téměř 21 milion korun, 
by také měla být lépe chráněná proti povodním.

Čtěte: FOTO, VIDEO: Děčínští záchranáři mají nové moderní stanoviště…ZDE…

Čtvrtek 19. února – Velké rekonstrukce by se příští rok měla dočkat děčínská interna. Ta je již dlouhé roky ve velmi špatném stavu a pacienti si stěžují například na protahující okna. Součástí rekonstrukce bude zateplení fasád 
a střechy budovy, výměna oken a dveří, výměna vnitřních rozvodů, rekonstrukce sociálního zařízení, výměna výtahů a rekonstrukce tepelného výměníku. Přestože se bude jednat o poměrně rozsáhlou opravu, plánuje ji Krajská zdravotní provést během plného provozu všech oddělení. Neměla by se tak dotknout pacientů, kteří využívají na třech lůžkových odděleních celkem 175 lůžek.

Pátek 20. února – Ve fotbalové hřiště se proměnila podmokelská tržnice. Tu loni nechala opravit radnice za několik milionů korun, přilákat na ni zpět trhovce se ale již nepodařilo. Trhovci si totiž prosadili, že budou prodávat na jiném místě: u hlavního vlakového nádraží, kde mají vyšší tržby.