Sobota 22. října – V Dolní Poustevně na Děčínsku se konal 18. ročník Festivalu free Tibet. Několikaminutové sólo tu předvedl kytarista a zpěvák Miloš Dodo Doležal.
„Každá země a národ by měl mít možnost sám o sobě rozhodovat," uvedl lídr exVitacitu a sklidil při tom aplaus zaplněného Národního domu. Na festivalu podporujícím boj tibetského lidu za svobodu se dále představily kapely The 
Snuff, Cháska, Breed, John Wolfhooker, F.A.King a pořádající Toxic People. Na místě byla i děčínská čajovna Ve vlnách, výstava o Tibetu a také scéna s dýdžeji.
„Já jsem si to skvěle užila, atmosféra byla báječná," usmívala se jedna z návštěvnic Jana Kadlecová.

Neděle 23. října – Pro těžce postiženého Tobiáška z Varnsdorfu vznikl speciální kalendář s jeho fotografiemi.
Kalendář pro Tobiáška. Stojí 199 korun a lidé si ho mohou objednat na e-mailu lenkapuncocharo-va@seznam.cz.
Kalendáře jsou již k dispozici, k předání peněz by pak mohlo dojít v lednu nebo v únoru příštího roku.

Čtěte: Nemocného Tobiáška podpoří kalendář…ZDE…

Pondělí 24. října – Jak bude vypadat v budoucnu lesopark v děčínských Želenicích? O tom mohou rozhodnout také obyvatelé města. Děčínský magistrát chce totiž na obnovu lesoparku získat dotaci Nadace Proměny. Její podmínkou ale je, že se bude podoba lesoparku projednávat přímo s lidmi.
O tuto dotaci usilovalo město již v loňském roce. Tenkrát ale s žádostí neuspělo.
„Rozhodli jsme se žádost o dotaci opět podat, je to další pokus, jak lesopark komplexně obnovit. Vlastní peníze totiž na tak rozsáhlou rekonstrukci v rozpočtu nemáme," říká primátorka města Děčín Marie Blažková.

Úterý 25. října – Muž z Děčína, kterého zadržela slovenská policie a který v Česku čelí stíhání pro podezření ze sexuálních deliktů na desítkách dětí, souhlasil s vydáním do České republiky. Slovenská policie zajistila obviněného Jaroslava Pulpána v Žilině začátkem října na základě evropského zatykače, který vydal děčínský okresní soud. Jednadvacetiletý Pulpán podle české policie kontaktoval pod smyšlenými identitami prostřednictvím sociálních sítí malé dívky, včetně sedmileté, od kterých lákal intimní fotografie nebo videa. Od dětí žádal, aby se obnažovaly nebo sexuálně uspokojovaly. Pokud dívky odmítly, vyhrožoval, že jejich již získané fotografie zveřejní. Poškozených je nejméně 153 dívek, většina byla mladší patnácti let. Hrozí mu až dvanáct let ve vězení.

Středa 26. října – Po Děčíně se objevilo čtrnáct nových parkovacích automatů.
„Výměna automatů byla nutná, ty staré byly ve městě dvacet let, některé již byly zrezivělé," říká mluvčí děčínských strážníků Tomáš Pavlík s tím, že pořízení nových automatů vyšlo na 1,4 milionu korun.

Psali jsme: Děčín se dočkal nových parkovacích automatů. Mají solární napájení…ZDE…

Čtvrtek 27. října – Velké emoce vyvolala na sociální síti facebook zpráva, že se v Děčíně sejdou lidé podporující tibetského duchovního otce Dalajlámu. Setkání se uskuteční 17. listopadu od 18 hodin v Děčíně na Husově náměstí.

Pátek 28. října – Tesco, Albert, Lidl, Billa, Kaufland 
– v těchto obchodech si lidé v pátek 28. října nenakoupili. Byly totiž zavřené. Obchodům to nařizuje nový zákon, který schválila současná vláda.
„Ano, hlasoval jsem pro zavření obchodů na státní svátek. Doporučení nám dal odborový svaz, z toho jsem vycházel," říká děčínský poslanec Jaroslav Foldyna.

Čtěte: Zavíráme! Na státní svátek 
v pátek si lidé nenakoupí…ZDE…