Sobota 18. října – Na Děčínsku proběhlo druhé kolo senátních voleb. Vítěz byl jasný necelé dvě hodiny po uzavření volebních místností – stal se jím Zbyněk Linhart, dosavadní starosta Krásné Lípy, který jasně porazil dosavadního senátora Jaroslava Sykáčka.

Neděle 19. října – Tragická dopravní nehoda se stala 
v Markvarticích na Děčínsku. Řidič Porsche tu narazil do stromu a zemřel. Jeho dvě spolujezdkyně skončily s těžkými zraněními v nemocnici.

VÍCE O NEHODĚ ČTĚTE ZDE…

Pondělí 20. října – Po téměř šesti měsících si mohli lidé žijící v horní části Přípeře a na Jalůvčí oddechnout. Nemusí totiž jezdit domů přes mnoho kilometrů dlouhou objížďku. Prakticky kompletní uzavírku si vynutila náročná rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Silnice byla v tu dobu průjezdná jen pro auta integrovaného záchranného systému 
a autobusy městské dopravy. Řidiči si ale s uzavírkou příliš velké starosti nedělali a zákaz vjezdu ignorovali. Pravidelně zde proto stáli policisté a od neukázněných řidičů vybírali pokuty.

Úterý 21. října – Tragédií mohla skončit úterní ranní dopravní nehoda v Děčíně na Teplické ulici. Na chodník tu vjel kamion, který jel z Děčína směrem na Jílové. Řidiči se nic nestalo, jeho spolujezdkyně skončila s lehkými zraněními v nemocnici. Po chodníku, kde často jezdí například maminky s kočárky, v okamžiku nehody naštěstí nikdo nešel. Nehoda se stala krátce po osmé hodině ranní. Kamion najel na chodník a rozboural plot a podezdívku u místního rodinného domku. „Řidič vypověděl, že se mu udělalo špatně, proto najel na chodník," popsala nehodu děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

O NEHODĚ JSME PSALI ZDE…

Středa 22. října – Do kin vstoupil nový český film INTIMITY, jehož mediálním partnerem je Deník.

Čtvrtek 23. října – Večer byla 
v Děčíně uzavřena trojkoalice hnutí ANO, Volby pro město
a ODS se sportovci. Koalice si rozdělily posty s tím, že primátorkou Děčína bude Marie Blažková, která hnutí ANO dovedla v Děčíně k vítězství 
v komunálních volbách.

O VÝSLEDKU JEDNÁNÍ ČTĚTE VÍCE ZDE…

Pátek 23. října – Kuriózní dopravní nehoda se stala v pátek ráno v Chřibské na Děčínsku. Nákladní auto tatra srazilo do potoka osobní auto, v němž seděl malý chlapec. Byla to tatra zaparkovaná ve vedlejší ulici. Najednou se sama rozjela. „Vjela na náměstí a vtlačila osobní auto do potoka," uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.
Zatímco v nákladním autě nikdo neseděl, v autě byl podle našich informací malý chlapeček. Toho si převzali záchranáři, měl by být ale v pořádku.
„Chlapeček by měl být v pořádku, byl ale letecky transportován do ústecké Masarykovy nemocnice na vyšetření," uvedl mluvčí krajských záchranářů Pavel Šebesta.