Pondělí 28. října – U příležitosti výročí založení republiky byl na nejsevernějším bodu Česka odhalen kámen přesně určující toto místo. Státní svátek si připomněli také ve Verneřicích, kde byla odhalena deska zavražděným četníkům.

Úterý 29. října – Ve Varnsdorfu začaly práce na opravě autobusového nádraží. Nyní opraví pouze nejnutnější, jako jsou zrezivělé konstrukce nebo výmoly na chodnících a silnicích. V příštích letech by se ale mělo autobusové nádraží dočkat výraznější změny. Radnice jej plánuje zmenšit a na zbývajícím prostoru udělat parkoviště. Chce tak vytěsnit auta z náměstí, které v současné době slouží především pro parkování.

Středa 30. října – Nadace ČEZ rozdala v děčínském městském divadle symbolické šeky za více než pět milionů korun. Z příspěvků od nadace tak vyrostlo například dětské hřiště v Jílovém, taneční sál na Základní škole ve Vojanově ulici v Děčíně nebo se podařilo realizovat projekty zaměřené na ekologickou výchovu.

Čtvrtek 31. října – Rozkol v sociální demokracii zasáhl i na Děčínsku. Stranické špičky v okrese totiž vyzvaly místopředsedu Michala Haška, který několik dní lhal o schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, aby opustil vrcholné stranické funkce. Odejít by podle jejich názoru měli i další účastníci utajované schůzky.

Pátek 1. listopadu – V Děčíně se objevila podvodnice, která vybírala peníze pro děčínský útulek. Ten ale žádnou sbírku nepořádá.

Sobota 2. listopadu – Také letos byly v období Dušiček děčínské hřbitovy v obležení. Lidé přicházeli na hřbitovy zapálit svíčky a položit květiny na hrob. Přestože stejně jako v minulých letech dopravní podnik výrazně posílil autobusové spojení na oba velké hřbitovy, byly Folknáře i Škrabky plné aut.

Neděle 3. listopadu – V neděli se uložilo k zimnímu spánku dětské hřiště na břehu Labe na Starém Městě. To je prvním velkým hřištěm vybudovaným ze soukromých prostředků ve městě. Těsně před jeho dokončením jej výrazně zasáhly povodně, ale 
i díky pomoci například děčínských basketbalistů na něm mohly děti řádit ještě během léta.