Sobota 28. května – S letošní druholigovou sezónou se rozloučili v sobotu fotbalisté Varnsdorfu. Po nepříliš vydařeném podzimu se na jaře i díky výměně trenéra vzchopili a druhou ligu odehráli se ctí. Posledním letošním soupeřem byla Karviná, která měla již jistý postu do nejvyšší soutěže. Loni v pozici Karviné byl právě Varnsforf, postupu do první ligy se ale nakonec kvůli finanční náročnosti vzdal. Problematická byla především přestavba stadionu, která by si vyžádala kolem sta milionů.

Neděle 29. května – Až do konce srpna je možné navštívit v děčínském muzeu výstavu mandal děčínské výtvarnice Jolany Horákové. Součástí výstavy jsou i názorně zpracované panely vysvětlující symbol kruhu a mandal.

Pondělí 30. května – Anonymní ohlášení bomby v centru Děčína musela v pondělí řešit policie. Pro auta i pěší byla proto krátce po poledni několik desítek minut uzavřena křižovatka Teplické ulice a ulice Prokopa Holého. Z jednoho obchodu byla evakuována prodavačka a nakupující. Na místo byl přivolán policejní psovod, který budovu prohlédl. Trvalo to desítky minut. Ukázalo se, že šlo o planý poplach a v budově žádná bomba nebyla.

Čtěte: OBRAZEM: Na Teplické ulici je bomba, nahlásil někdo na policii…ZDE…

Úterý 31. května – Podruhé ve velmi krátké době zasáhly Děčínsko prudké přívalové deště. Stejně jako o týden dříve, i minulý týden byly nejvíce zasažené Arnoltice a Bynovec. V Arnolticích zasáhla voda a bahno prakticky stejné domy jako o týden dříve. V Bynovci pak byla situace poměrně dramatická, hrozilo totiž protržení hráze jednoho z tamních rybníků. V dalším pak museli hasiči v hrázi prokopat odtok, aby si s přívaly vody poradil.

Po dlouhých měsících zavlála na Pastýřské stěně u oblíbené restaurace česká vlajka spolu s městským praporem Děčína. Signalizovala tak znovuotevření oblíbeného výletního místa. Prozatím bude otevřené pouze občerstvení, kde si lidé koupí pití nebo bagety či pizzu. Hotovky tu ale nečekejte, kuchyň v zámečku na Pastýřské stěně je v současné době v dezolátním stavu a vyžaduje vysoké investice. Investovat bude zřejmě nutné nejen do zámečku, ale i do jeho okolí. To totiž poslední dobou chátralo, navíc sem vyrazili zloději a očesali ze zábradlí veškerou měď. Otevírací doba bude každý den od 10 do 18 hodin, občerstvení budou obsluhovat dva lidéZájemci si budou moci brzy také prohlédnout Děčín z vyhlídkové věžičky.

Psali jsme: Polévka, pizza, bagety: Na Pastýřské stěně začíná fungovat občerstvení…ZDE…

Středa 1. června – Od středy je možné v autobusech děčínského dopravního podniku platit za jízdenky bezkontaktní platební kartou. Cestující tak již nemusí hledat drobné, aby si mohli v automatu v autobuse koupit jízdenku. Děčín se tak stal jedním z prvních měst v České republice, kde je možné za jízdenky platit tímto moderním způsobem. Oproti jiným městům ale není v Děčíně možné platit jen jednotlivé jízdné. Platební kartu je možné využívat také jako časovou jízdenku. Pro přiřazení časového kuponu k platební kartě cestujícím stačí pouhé čtyři kroky. Základem je přihlásit se do e-shopu dopravního podniku na jeho webových stránkách. K jednomu uživatelskému účtu lze následně podle pokynů zaregistrovat i několik platebních karet. Zvolenou hodnotu kuponu je možné uhradit online přímo platební kartou, případně převodem z účtu. Dopravní podnik celý systém spustil ve spolupráci s asociací Visa Europe, Českou spořitelnou a společnostmi Telmax a Global Payments Europe.

Čtvrtek 2. června – Obce mohou nově přijmout stejné lidi na veřejně prospěšné práce opakovaně. V Ústeckém kraji díky tomu vznikne dalších 45 míst. Šluknov to vítá, protože šanci tak mohou dostat ti, kteří skutečně chtějí pracovat. Kromě Šluknova ve velkém využívají veřejně prospěšné práce také v Krásné Lípě nebo v Děčíně. Zaměstnat mohou obce své obyvatele také jako asistenty prevence kriminality a koordinátory veřejně prospěšných prací. Ke konci dubna pracovalo u obcí na Šluknovsku na těchto místech celkem 195 lidí. V celé republice jich bylo 16 970.

Čtěte: Obce ve Šluknovském výběžku mohou přijímat 
na veřejné práce stejné uchazeče…ZDE…

Pátek 3. června – Problematická stavba děčínského plaveckého areálu na Starém Městě zůstane bez trestu. Policie totiž trestní oznámení odložila. Trestní oznámení byla podána na konci loňského roku pro podezření z podvodu, porušení povinnosti při správě cizího majetku a maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Kvůli chybějící dokumentaci totiž není možné zcela spolehlivě prokázat, zda stavební firma Syner postavila plavecký areál v souladu s projektovou dokumentací. Některé posudky totiž mluví o velmi nekvalitní práci, případně o nevhodných materiálech.