Sobota 15. dubna – Dvě desítky dobrovolníků vyrazily o velikonočním víkendu v Děčíně uklidit pravý břeh Labe a část břehů Ploučnice. Někteří tak trávili již druhý víkend po sobě. V sobotu 8. dubna totiž uklízeli v rámci celostátní akce Ukliďme Česko levý břeh řeky, který bývá zpravidla více zaneřáděný odpadky.

Neděle 16. dubna – K muži, který se zranil při zdolávání via ferraty v Děčíně, vyrazili záchranáři. K Pastýřské stěně, na které jištěná cesta vede, musel přiletět záchranářský vrtulník. Z něj se přibližně do poloviny stometrové stěny ke zraněnému muži spustili záchranáři. Po základním ošetření přímo ve stěně jej vzali do podvěsu pod vrtulníkem a přenesli na druhou stranu Labe, kde na ně již čekala sanitka. „Muž utrpěl při zdolávání ferraty středně vážná zranění ruky. Letecká záchranná služba zraněného předala pozemní posádce, která jej odvezla na chirurgii k dalšímu ošetření," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Pondělí 17. dubna – V Horním Žlebu vytáhli v pondělí odpoledne hasiči muže z Labe. Na místo vyrazila také sanitka zdravotnické záchranné služby. O život čtyřiceti až padesátiletého muže bojovali záchranáři několik desítek minut. „Muže se podařilo po resuscitaci zachránit a byl převezen na oddělení ARO děčínské nemocnice," uvedl po dlouhém a náročném zásahu mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Úterý 18. dubna – Do další fáze se dostal boj Miroslava Červenky s jeho zdravotní pojišťovnou. Podal na ni prostřednictvím svého právníka žalobu u pražského městského soudu. V té požaduje, aby mu pojišťovna uhradila biologickou léčbu, která mu pomáhá v jeho boji s rakovinou. Jedna dávka této léčby stojí více než 140 tisíc korun.

Středa 19. dubna – Na téměř desítce míst měřili policisté na Děčínsku a Šluknovsku rychlost aut. Vyrazili na místa, která jim doporučili v rámci akce Speed marathon sami řidiči. Během pouhé půl hodiny přímo v Ludvíkovicích přistihli policisté hned čtyři řidiče, kteří překročili rychlost. Tah na Liberec je o to nebezpečnější, že přes něj musí přejít lidé, které od Děčína přiveze autobus. Právě na tomto přechodu auta již několik lidí srazila.

Děčínský okresní soud poslal do vazby dvacetiletého J. N. Ten je obviněn z vraždy devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu. Dominik zemřel v noci na Velikonoční pondělí, policisté ještě během téhož dne našli pachatele a obvinili ho. Dosud byl v cele předběžného zadržení, kde se měl údajně k činu přiznat. Ve středu odpoledne ho pak kriminalisté převezli k soudu, který rozhodl o uvalení vazby.

Čtvrtek 20. dubna – Na Silvestra nebo během tradičních městských slavností musí lidé v Děčíně počítat s tím, že se příliš nevyspí. Novou vyhlášku, která vyjmenovává dny v roce, kdy bude zkrácený noční klid, budou tento týden schvalovat děčínští zastupitelé. Přijetí nové vyhlášky je téměř jisté. Pokud by ji totiž zastupitelé nepřijali, nemohly by se konat městské slavnosti tak, jak si město naplánovalo. Ohňostroj má totiž začít úderem desáté hodiny večerní, koncerty pak mají pokračovat až do půlnoci.

Pátek 21. dubna – Opakující se problémy s bezdomovci řeší děčínská nemocnice. Lidé bez domova se chodí do prostorů nemocnice vyspat, často jsou i opilí, a obtěžují tak okolí.