Pondělí 7. října – Po téměř půlročním pobytu v loděnicích byla v Děčíně znovu spuštěna na Labe loď Beskydy. Nejsilnější labská loď letos slaví již 57. narozeniny 
a pro dopravu na Labi je klíčová – v nouzi totiž pomáhá dalším lodím. Jaroslav Foldyna, lídr ČSSD v Ústeckém kraji uvedl v on-line rozhovoru Deníku, že lékem na nezaměstnanost jsou obecně prospěšné práce.

Úterý 8. října – Zásahová jednotka Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zasahovala ráno v Děčíně. Její příslušníci vnikli do několika bytů a zatýkali. Zásah byl zřejmě kvůli krádežím aut. O co přesně šlo bychom se měli dozvědět od policie tento týden. Lidí bez práce na Děčínsku opět přibylo, jak ukázaly výsledky nezaměstnanosti. Úřady práce navíc v září zaplavili absolventi škol.

Středa 9. října – Vcelku rychle byli dopadeni zloději, kteří vykradli prodejnu kol v Benešově nad Ploučnicí. Chovali se totiž naprosto amatérsky – všechna kola se jim do auta nevešla, proto s částí lupu jeli vlakem.

Čtvrtek 10. října – Basketbalová senzace v Děčíně – novou posilou se stal Luboš Bartoň, který hrál za Děčín již před patnácti lety. Strážníci v Děčíně zadrželi ženu, která dlouhodobě kradla na hřbitovech a věci potom prodávala po Děčíně, třeba v muzeu.

Pátek 11. října – Zřejmě kvůli deštivému počasí se na Děčínsku více bouralo. Nehoda se stala například v Děčíně na kruhovém objezdu, kde se srazila dvě osobní auta s nákladním.

Sobota 12. října – Basketbalová sezona v Děčíně začala. Pro fanoušky má hned několik lákadel – jednou z nich jsou například soutěže o televizory. U Dolního Žlebu proběhlo velké česko – německé cvičení záchranářů.