Sobota 13. května – Vůni dřeva, pohádkové soutěže pro děti či jízdu na kolotočích si v sobotu užili lidé v rámci tradičních květnových městských slavností. Program probíhal nejen na Smetanově nábřeží, kde návštěvníci našli nejrůznější stánky, centrifugu či kolotoče pro děti, ale také na Mariánské louce. Tady sochaři tradičně vyřezávali ze dřeva díla, která později ozdobí stezku na Pastýřskou stěnu. Při Labefestu diváky neodradil ani prudký dešť. Na pódiu pod děčínským zámkem vystoupil například Janek Ledecký, Jaroslav Uhlíř nebo Michal Hrůza.

Městské slavnosti v Děčíně 2017, ohňostroj.
FOTO: Děčínské slavnosti začaly ohňostrojem a koncertem Vojty Dyka

Neděle 14. května – Více než 300 metrů v téměř stometrové výšce urazil v neděli Danny Menšík při chůzi po laně mezi Pastýřskou stěnou a děčínským zámkem. Jeden přechod mu ale byl málo. Po příchodu na zámek se otočil a po slackline laně se vrátil zpět. Jeho pokus o necelé dvě hodiny odsunul silný déšť a bouřka. Menšík má na kontě také rekord, kdy přešel 1020 metrů ve výšce 650 metrů ve francouzském Aiglunu.

Danny Menšík, provazochodec, přešel po laně údolí Labe v Děčíně, překonal 300 metrů ve stometrové výšce
Světový rekordman zvládl přejít Labe po laně za sedm minut

Pondělí 15. května – Automobil na střeše skončil v pondělí večer v ulici Českolipská v Děčíně. Osoba, řídící vůz, utrpěla lehké zranění. K nehodě vyjeli kolem sedmé hodiny večerní děčínští hasiči i záchranáři. Stala se ve směru na Benešov nad Ploučnicí, za odbočkou do Březin. Provoz byl řízen kyvadlově hasiči.

Dopravní nehoda v ulici Českolipská v Děčíně, pondělí 15. května 2017 večer.
FOTO: V Českolipské ulici v Děčíně skončilo auto na střeše

Úterý 16. května – Řidiči v Děčíně zuří. Před více než týdnem byl totiž kvůli opravám uzavřen most v Pivovarské ulici. Jenže se na něm nepracuje. „Jezdím kolem Ovčího můstku denně do práce a z práce v různých časech a dělníky jsem tam viděla jen jednou… A každý den čekám, kdy se tam začne opravdu něco dít… a ono pořád nic… už dva týdny nic. Chtěla jsem tím poukázat na jednu zatím zbytečnou úplnou uzavírku, která ještě více komplikuje dopravu v již téměř neprůjezdném Děčíně," napsala na sociální síť facebook Kamila Bartáková, která na nečinnost upozornila. Co za problémem stojí chtěla zjistit také redakce. Vedoucí stavby Michal Bela ale nezvedal telefon a ani nereagoval na sms zprávu.

Ovčí můstek v Děčíně je pro dopravu uzavřen, přesto se tu ve všední dny nepracuje.
FOTO: Most na Pivovarské ulici je uzavřený, nikdo na něm ale nepracuje

Středa 17. května – Více než tři tisícovky fanoušků, povzbuzování, pískot, řev: to vše přineslo první finále nejvyšší basketbalové soutěže mezi Děčínem a Nymburkem na zimním stadionu. „Krásná atmosféra. Skvělé utkání pro basketbal, Děčín i Českou republiku," řekl po zápase trenér Nymburka Ronen Ginzburg. Po dramatickém zápase Děčín prohrál 71:82.

První finálové utkání basketbalové ligy se hrálo na děčínském zimním stadionu. Válečníci se utkali s Nymburkem.
FOTO, VIDEO: V prvním finále Děčín s Nymburkem prohrál. Fanoušci byli úžasní

Čtvrtek 18. května – Lavičky na Mariánské louce v Děčíně hyzdí vyryté a načmárané nápisy a symboly. Mezi nimi se objevil dokonce i hákový kříž. Na problém upozornilo na facebooku sdružení Art-Czech.com, kterému lavičky patří. Mariánskou louku několikrát za den kontroluje také děčínská městská policie. Podle mluvčího strážníků Tomáše Pavlíka ale není snadné vandala chytit přímo při činu. Pokud by se to ale strážníkům podařilo, volají v takovém případě státní policii, jíž zadrženého předají, protože jde o podezření z trestného činu.

Lavičky na Mariánské louce v Děčíně hyzdí vyryté a načmárané nápisy a symboly. Mezi nimi se objevil dokonce i hákový kříž.
Vandalové poničili lavičky na Mariánské louce. Nakreslili tam také hákový kříž

Pátek 19. května – Mohutné plameny zničily v pátek ráno rodinný domek v Novoměstské ulici ve Varnsdorfu. V době požáru uvnitř domu naštěstí nikdo nebyl. S jeho krocením měli ale hasiči pořádnou práci. Když na místo dorazily čtyři jednotky, z domu už šlehaly velké plameny. Hasiči okamžitě začali vodním proudem s požárem bojovat. Zásah komplikoval přívod elektrické energie do objektu, který byl přímo v zasažené části domu. Během hašení pátrali hasiči uvnitř domu, zda se tam někdo nenachází. Nikoho ale nenašli. Požár se jim nakonec podařilo zkrotit po více než hodině.

Požár domu ve Varnsdorfu.
Z domu ve Varnsdorfu šlehaly několikametrové plameny