Pondělí 12. listopadu – Některá města na Děčínsku se rozhodla zdražit poplatek za svoz komunálního odpadu. Více si lidé zaplatí ve Varnsdorfu a v Benešově nad Ploučnicí. Naopak v Rumburku, Děčíně nebo v České Kamenici budou lidé platit stejně jako v letošním roce.

Úterý 13. listopadu – Protihluková vyhláška v Jílovém nebude. Rozhodli o tom zastupitelé, kteří tak vyslyšeli přání lidí. Radnice totiž uspořádala anketu, ve které se velká většina odpovídajících vyslovila proti podobné regulaci. Lidé nesouhlasili ani s tím, aby město upravilo noční klid pomocí obecní vyhlášky. Podobná vyhláška, která zakazuje například řezání dřeva na cirkulárce nebo sekání trávy ve vybrané dny, platí například v Děčíně.

Středa 14. listopadu – Ve varnsdorfském divadle se uskutečnila přednáška o mikulášovické dráze. Přednáška se skládala ze dvou odlišných částí – nejprve vzpomínka na časy mocnářství, kdy dráhy vznikaly, propojovaly se a hlavně se užívaly 
k obecné radosti místního obyvatelstva. Ve druhé části zazněly především informace o koncepci Ústeckého kraje o nesouběhu různých druhů dopravy či o omezování a rušení tratí.

Čtvrtek 15. listopadu – S fotbalovou legendou Josefem Fridrichem se rozloučili nejen jeho nejbližší, ale i široká fotbalová veřejnost. Josef Fridrich prošel během své kariéry Bohemians Praha nebo Teplicemi. Během vojny nastupoval například s Masopustem nebo Pluskalem. Nastoupil také za československou reprezentaci, Jugoslávii dal dvě branky. Naposledy působil 
v děčínské Lokomotivě jako hrající trenér a sekretář. Je zapsán v Guinnessově knize  rekordů jako nejstarší aktivně hrající hráč.

Pátek 16. listopadu – V Růžové mají na věži kostela opět kupoli. Tu zvedl do pětadvacetimetrové výšky obří jeřáb. Peníze na její stavbu se podařilo získat díky dotaci a darům. Kromě toho prochází opravou i střecha kostela, na které budou místo betonových tašek břidlicové.

Sobota 17. listopadu – Zbrusu nový vodovod a kanalizaci mají ve Velkém Šenově. Tu zrekonstruovala tamní radnice za přispění evropských a státních dotací.  Za více než 80 milionů vybudovali  v Šenově přes pět kilometrů nové kanalizace a zhruba stejně dlouhý nový vodovod.

Neděle 18. listopadu – Varnsdorfští fotbalisté zakončili podzimní část druhé ligy. V šestnácti podzimních kolech si vedli nad očekávání dobře a jsou na dohled postupových pozic. O postupu do první ligy ale ve Varnsdorfu nechtějí mluvit. První liga je totiž ve srovnání s tou druhou finančně výrazně náročnější. Navíc by ji Varnsdorf nemohl kvůli stadionu hrát na domácí půdě.