Pondělí 27. září – V noci na pondělí řešili strážníci noční hluk na Kamenické ulici. Když přijeli na místo a chtěli zadržet hlavního rušitele, vyběhli na ně obyvatelé domu. Došlo k roztržce, jeden strážník byl poraněn. Agresor skončil na policii. Děčínský dopravní podnik představil tři nové klimatizované autobusy.

Úterý 28. září – Basketbalový klub Děčín vyzval fanoušky, aby vstoupili do fan klubu a stali se tak Válečníky. Cena členství je 300 korun na rok, přináší ale řadu výhod –  slev.V Jiříkově byl slavnostně předán zrekonstruovaný Ústav sociální péče. Ústecký kraj do něj investoval čtvrt miliardy korun.

Středa 29. září – Na Českokamenicku řádí pytláci. Policie prošetřuje hned několik případů, kdy byla nalezena zvěř bez hlavy, nejčastěji se jednalo o jeleny. Je možné, že pytláci nejdou po masu, ale po trofejích.

Čtvrtek 30. září – Dobrovolní hasiči z Horního Žlebu získali do užívání moderní motorový člun. Pomoci má zejména při povodních.

Pátek 31. září – V Děčíně začal literární festival Zarafest,  ve Vysoké Lípě pak hudební festival Cesta z města.

Sobota 1. září – Poslední prázdninový víkend byl na Děčínsku doslova nabitý akcemi: V Krásné Lípě proběhl Den Českého Švýcarska, po Šluknovsku se proháněly historické motorky, v Děčíně pokračoval Zarafest a na Janově se hrálo country –  proběhla tu tradiční Janovská bedna, prý naposledy.

Neděle 2. září – Pro školáky to byl poslední volný den před začátkem školního roku. Na Dolském mlýně byl zapálen milíř, hořet tu bude celý týden.