Pondělí 23. července – Z Dolní Poustevny přišla dobrá zpráva: do dvou let by se mělo obnovit železniční spojení s německým Sebnitz. Podařilo se totiž sehnat peníze. Co se ale nepodařilo, bylo rozchodit nový registr aut. V pondělí opět zkolaboval.

Úterý 24. července – Naději na vzkříšení má i další železniční trať: Kozí dráha. Tady se ale zatím peníze sehnat nepodařilo. Registr aut pro změnu šel.

Středa 25. července – V Děčíně pokračuje stavba protipovodňové stěny. Na kruhovém objezdu u mototechny byla prováděna speciální injektáž, aby voda neprosakovala v zemi pod mobilní stěnou, která přes kruhák povede. V Děčíně na Pastýřské stěně se objevil pomníček, připomínající smrt sedmnáctiletého mladíka, který tu spáchal o víkendu sebevraždu, když skočil ze skály dolů. Ukázalo se, že mladík patří do výchovného ústavu a že byl ten den na normální vycházce. Pomníček mu tu udělali jeho  kamarádi z ústavu.

Čtvrtek 26. července – Policisté v Lobendavě dopadli trojici podezřelou z držení drog. Současně totiž zabavili batoh plný marihuany za dva a půl milionu korun. Děčínské Mateřské centrum  Rákosníček získal s přispěním sponzorů první služební auto.

Pátek 27. července – V Benešově nad Ploučnicí začala akce Den pro Afriku, jejíž výtěžek poputuje k chudým dětem v Africe.

Sobota 28. července – Konaly se dvě Anenské pouti: V Malé Veleni a v Lobendavě. Aukcí vyvrcholil Den pro Afriku.