Pondělí 11. června – Město Děčín vyzvalo obyvatele, aby opět posílali návrhy lidí, kteří mají od primátora dostat Cenu města.

Úterý 12. června – Policejní zásahová jednotka zadržela muže, který je zapletený do rozsáhlých krádeží aut ve Šluknovském výběžku. Trestnímu stíhání ale čelí několik lidí. Auta měli nejen krást, ale také legalizovat na Stanici technické kontroly v Krásné Lípě.

Středa 13. června – Labská plavba oslavila přesně 90 let od svého založení. Děti na Základní škole v Březinách měly Mediální den. Během něj se mimo jiné od redaktorů dozvěděly, jak vzniká Děčínský deník – a jak putuje za svými čtenáři. Další dopravní nehoda se stala na Teplické ulici v Děčíně. Jedno z aut skončilo převrácené na střeše. Nehoda se naštěstí obešla bez obětí. Poslanecká sněmovna znovu neprojednala balíček navržený Ústeckým krajem. Ten má pomoci řešit problémy v sociálně vyloučených lokalitách.

Čtvrtek 14. června – Agrární komora Ústeckého kraje zveřejnila podrobnosti k neštěstí, které se stalo v květnu na farmě u Kyjova. Blesk tu najednou zabil 29 krav.

Pátek 15. června – V České Kamenici byl zahájen Mezinárodní hudební festival. Na třídenní akci dorazilo 1 200 vystupujících. V Markvarticích pro změnu začal Open air festival Markvartická nota.

Sobota 16. června – Mezinárodní hudební festival pokračoval i v Děčíně – na Střelnici se představily big bandy. Děčínská zoo se pro změnu  proměnila na asijskou. Děčínsko také zasáhla vichřice, která pokácela několik stromů.