Pondělí 4. června –  Starostové ze Sdružení pro rozvoj Šluknovska napsali již několikátý dopis premiéru Petru Nečasovi. Děkují za policejní posily, ale stýskají si na absenci zákona postihujícího lidi, kteří páchají opakovaně přestupky. Nedostatečná je podle nich také podpora veřejně prospěšných prací. A práce je to, co podle starostů Šluknovsku nejvíce chybí.

Úterý 5. června – Více než čtyři hodiny se nebylo možné dovolat na linku tísňového volání 155. Kolem páté hodiny ranní se totiž porouchala ústředna, která provoz této linky zajišťuje. Poruchu se podařilo odstranit kolem půl deváté. Po celou dobu ale bylo možné využít linku 112, která funguje zároveň pro zdravotníky, policisty a hasiče.

Středa 6. června – Krajský úřad oznámil, že Ústav sociální péče v Lobendavě ve své současné podobě nejpozději do roku 2015 skončí. Jeho klienti by se měli přestěhovat do dvou nově opravených vil a do Šluknova, kde pro ně postaví nové rodinné domky. Současné prostory ÚSP jsou podle vyjádření vedení ústavu nevyhovující a klienti jsou až po šesti na jednom pokoji.

Čtvrtek 7. června – Šluknovsko navštívil americký velvyslanec Norman Eisen, který do Varnsdorfu a Krásné Lípy přijel spolu se svým norským kolegou Jensem Eikaasem. Společně se zajímali o začleňování Romů do většinové společnosti. Podle velvyslance USA Normana Eisena jsou Češi na půdě OSN známí zastánci dodržování lidských práv, například v Barmě nebo na středním Východě. Doma je ale podle něj čeká v sociálním začleňování Romů ještě spousta práce.

Pátek 8. června – Na Děčínsku začaly dva velké a tradiční festivaly. V Děčíně to byl festival spojených světů Kramle, ve Varnsdorfu a Krásné Lípě pak mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství. O den dříve již začal ve Varnsdorfu festival scénického tance  Tanambourée.

Sobota 9. června –  K tragické události došlo v děčínské čtvrti Boletice, kde z okna vypadl teprve čtrnáctiletý chlapec. Podle některých informací měl být opilý. Do Děčína se sjeli sokolové, kteří zde oslavili 150 let od založení své organizace.

Neděle 10. června – Na nádraží v Rybništi je o letních víkendech a svátcích od neděle až do konce září zajištěn okamžitý přestup z vlaků z Rumburka a Varnsdorfu na turistický autobus do Jetřichovic a Hřenska. Využijte možnosti dostat se pohodlně z oblasti Šluknovského výběžku do Českého Švýcarska. Přestupy v Rybništi v 8.30, 10.30, 14.30, 16.30. V opačném směru je přestup v Rybništi v 9.22, 11.22, 15.22 a 17.22 na vlaky směr Rumburk, do Varnsdorfu nutno přestoupit již v zastávce Chřibská, náměstí v 9.15, 11.15. 15.15 a 17.15 na autobus.