Pondělí 28. května – Několikatýdenní sucho začalo komplikovat lodní dopravu na Labi. Nízká hladina totiž téměř znemožnila lodím po řece plout. Sucho ale komplikovalo i situaci v lesích, stouplo riziko požárů. Národní park uvažoval, že zakáže vstup do lesů, nakonec tak ale neučinil.

Úterý 29. května – Ukázalo se, že veřejná zakázka na osvětlení Tyršova mostu v Děčíně byla v pořádku. Policie ji prošetřovala poté, co na podezřelé okolnosti zakázky upozornil sám primátor města František Pelant.

Středa 30. května –  ODS  v Děčíně spustila primární volby – na Střelnici začala vybírat svého kandidáta na prezidenta České republiky. Rozhodovalo se mezi Evženem Tošenovským a Bohuslavem Sobotkou.

Čtvrtek 31. května – Sokolové v Děčíně vysvětili na zámku nový prapor. Na severu Čech se vlastního praporu dočkali sokolové po dlouhých 150 letech. Krajský slet se v Děčíně uskuteční v sobotu 9. června.

Pátek 1. června – Také na Děčínsku si lidé mohli užít Noc kostelů. Do akce, která si získává každý rok stále více příznivců, se v našem okrese zapojilo přes třicet kostelů. Živo bylo ale také v děčínské zoo, ta totiž uspořádala Noc pro handicapované děti.

Sobota 2. června – Druhým dnem pokračoval v Ostrově nedaleko Děčína rockový festival. Organizátoři ho pojali jako setkávání Čech a Němců v krásné přírodě v pohraničí.