Pondělí 7. května – Ve Šluknově hořely pneumatiky. Zřejmě je tu zapálili vypalovači kabelů. Hustý černý dým byl vidět až ve Velkém Šenově. Místní černá skládka pneumatik je tu problémem již dlouhá léta.

Úterý 8. května – Lidé na Děčínsku si připomínali oběti druhé světové války. Pokládaly se věnce, například u pomníku v Děčíně na Folknářích. Do Děčína zavítal podnikatel a spisovatel Tomio Okamura. Spolu s doktorem Ivo Šmoldasem a zpěvákem Vítězslavem Vávrou bavil v děčínském kině Sněžník dvě stě lidí více než tři hodiny. Okamura tu podepisoval své dvě knihy.

Středa 9. května – Děčínští strážníci lapili postaršího Němce, který kradl v OC Korál. Zboží, které si chtěl odnést bez placení, bylo v hodnotě 298 korun. A pak, že kradou jenom Češi v Německu!

Čtvrtek 10. května – V Děčíně v Tylově ulici se večer topil dvouletý chlapeček. Spadl do bazénu, když ho hlídala jeho babička. Letecká záchranná služba chlapečka přepravila do Ústí nad Labem, kde lékaři bojovali o jeho život. Ve Varnsdorfu se proháněly děti na kole, probíhala tu pod dohledem městské policie soutěž Mladý cyklista.

Pátek 11. května – V Království u Šluknova začal rockový festival revivalových kapel.

Sobota 12. května – Druhým víkendem pokračovaly v Děčíně městské slavnosti. Na programu byl Adrenalin challenge či hudební festival Labe, na nějž dorazila i hvězda první velikosti: Václav Neckář.

Neděle 13. května – Pokračovaly děčínské slavnosti, na řadu přišlo na Husově náměstí Pouliční divadlo na Husovce.