Letos budeme volit senátora i zastupitele
Na podzim nás čekají dvoje volby. Stejně jako v celé republice se uskuteční na Děčínsku komunální volby, 
z nichž vzejdou noví zastupitelé ve všech 52 obcích okresu Děčín. Ti si následně zvolí starostu. Kromě toho se budou na Děčínsku konat také senátní volby, z nichž vzejde zástupce okresu Děčín v horní komoře na příštích šest let. Již na jaře se pak konají volby do Evropského parlamentu.

Vlaky spojí Dolní  Poustevnu a Sebnitz
Po mnoha desítkách let znovu projedou osobní vlaky mezi Dolní Poustevnou a Sebnitz. Propojení Děčína se Šluknovskem se tak zrychlí o hodinu. Vlaky pojedou každé dvě hodiny, provoz zajistí německé soupravy Desiro. S otevřením přechodu se počítá od 1. července 2014, v červenci by měl být na trati také zahájen provoz. Vzhledem k rychlosti výstavby je ale možné, že první vlaky pojedou již dříve.

Domov seniorů se dočká rekonstrukce
Tento rok začne rekonstrukce domova pro seniory na Kamenické ulici v Děčíně. Ten je dlouhodobě ve špatném stavu a hrozilo i jeho uzavření. Radnici se podařilo sehnat potřebné peníze z regionálního operačního programu v rámci integrovaného plánu rozvoje města. V minulosti se totiž podařilo na jiných projektech ušetřit, a tak bylo možné část peněz přesunout právě na rekonstrukci domova.

Pivovar přivítá první zákazníky
V dubnu by mělo otevřít své brány zákazníkům obchodní centrum Pivovar Děčín. To vzniklo v historických budovách pivovaru, které byly upraveny pro potřeby nákupního centra. V tom bude nejen nákupní galerie nabízející obchody s oděvy, obuví nebo potravinami, ale dojde po mnoha letech i k obnovení vaření piva v Děčíně. Vznikne tak již třetí minipivovar na Děčínsku a Šluknovsku.

Děčínská zoologická zahrada bude slavit
Zoologická zahrada oslaví 
v letošním roce půlkulaté výročí. Uplyne totiž přesně 65 let od jejího otevření. Patří tak 
k nejstarším zoologickým zahradám v České republice. 
V době jejího vzniku byly 
v provozu v tehdejším Československu pouhé čtyři zoologické zahrady, z toho jen dvě vznikly před válkou. Za dobu své dlouhé existence si děčínská zoo připsala řadu prvenství v odchovu zvířat.

Na jaře začne stavba Vilsnické spojky
Po čtvrtstoletí čekání by v polovině letošního roku měly začít práce na Vilsnické spojce, která má odvést část dopravy
z centra. O přeložce silnice 
z Děčína na Ústí nad Labem se mluvilo desítky let, dokonce kvůli její stavbě byla zbourána celá ulice. Stavba by měla být hotová příští rok. Spojka bude stát částečně na estakádě a měla by tak pomoci zajistit průjezdnost Děčínem i při velkých povodních.