Právě na Chomutovsku jako v jediném ze sedmi okresů regionu zaznamenali hygienici nárůst chřipkových onemocnění, a to o 18 procent. Vysoká nemocnost zůstává na Teplicku, ačkoli celkově v okrese klesl podíl nemocných o osm procent. "V těchto dvou okresech proto doporučujeme ještě zachovat úplný zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních," vysvětlil ředitel Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Josef Trmal.

Hygienici evidují v celém kraji 10.679 onemocnění, na 100.000 obyvatel tak připadá 1292 nakažených. Vedle nejrozšířenějšího chřipkového viru A se stále častěji lékaři v Ústeckém kraji setkávají s virem typu B. "Na každý okres připadá několik osob, jejichž stav v souvislosti s onemocněním byl vážný," uvedl Trmal. Na chřipku na začátku února zemřel dvaasedmdesátiletý muž z Děčínska, který trpěl chronickým zánětem průdušek.

Krajský hygienik očekává, že počet nemocných chřipkou bude v regionu i nadále pozvolna klesat. "Vzhledem k tomu, že se nemoc šíří vzduchem, pro všechny, kdo nechtějí onemocnět, platí, že by se měli vyhýbat většímu kolektivu kašlajících lidí," dodal Trmal.