Po víkendu má začít sněžit, a to nejen na horách. Sněhové přeháňky se objeví i v nižších polohách, byť tam se sníh asi dlouho neudrží. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi a měsíční prognózy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V následujících čtyřech týdnech se teploty nebudou vymykat z dlouhodobého průměru pro toto období. Zřejmě nejchladnější má být tento týden a také týden od 10. do 16. prosince.

"Po extrémně teplém počasí v první polovině listopadu se uprostřed měsíce začalo ochlazovat a tento trend bude pokračovat i následujícím období. Přesto neočekáváme, že týdenní průměry teplot budou vybočovat z intervalů běžných hodnot pro danou roční dobu," uvedli meteorologové.

Lidé si na Masarykově náměstí v Děčíně zazpívali s Tomášem Kettnerem.
FOTO: Děčín song přilákal na náměstí desítky lidí

Srážek bude podle prognózy až do poloviny prosince průměrné množství. "Vzhledem ke všeobecnému poklesu teplot očekáváme kromě dešťových srážek i sněhové srážky, a to zejména na horách. V nižších polohách bude sněžit zatím jen přechodně v nejbližších dnech," uvádí výhled počasí.

V pondělí meteorologové očekávají, že na většině území začne slabě sněžit nebo se objeví sněhové přeháňky, jen v polohách pod 300 metrů nad mořem mohou být srážky i smíšené. Sněžení předpovídají i na další dny tohoto týdne.

Ilustrační foto
Týden obřích slev začíná. Nenechte se však napálit