Druhý ročník fotografické soutěže odstartoval na začátku května a soutěžní fotky je možné posílat až do konce srpna. Uzávěrka soutěže je 31. srpna ve 12 hodin.

„Do soutěže mohou být přijaty fotografie pořízené ve Varnsdorfu a na Studánce. Každý autor se může zúčastnit soutěže maximálně se čtyřmi fotografiemi," uvedl varnsdorfský místostarosta Roland Solloch.

Do soutěže je možné přihlásit fotky nejen zahrádek, ale také balkonů nebo předzahrádek.

Soutěž je určena pouze pro obyvatele Varnsdorfu a Studánky. Soutěžní snímky je možné přihlásit do soutěže dvojím způsobem.

Buď je možné zaslat fotky o minimálním rozměru 13 krát 18 centimetrů a nej-menším přípustném rozlišení 300 dpi e-mailem na adresu soutez@varnsdorf.cz, nebo je možné doručit CD nebo DVD osobně přímo na sekretariát varnsdorfské radnice v obálce označené nápisem soutěž.

„Fotografie musí být doplněna popisem obsahujícím jméno a příjmení autora, datum a případně místo pořízení fotografie. Vítaný je i krátký text o vyfotografovaném objektu," říká místostarosta Solloch.

Součástí přihlášky do soutěže musí být jméno 
a adresa účastníka, e-mail 
a telefon.

Kromě soutěže počítá radnice také s tím, že by mohla soutěžní fotografie využít při propagaci města. Přihlášení fotografové tak souhlasí s tím, že snímky budou použity například 
v městských novinách, na radničním webu nebo oficiálních facebookových stránkách Varnsdorfu. Nejúspěšnější fotografie se také mohou objevit v městském kalendáři, který radnice každoročně vydává.

„Vítězné snímky vybere porota. Autory vítězných fotografií čeká odměna," dodává Roland Solloch.

Cílem podobných soutěží je nejen dokumentovat současný vzhled města, protože například za několik desítek let se může jednat o vzácné snímky dokumentující současnou podobu. Obce a města se ale prostřednictvím takových soutěží snaží přimět své obyvatele, aby o své majetky pečovali a přispěli tak k lepší podobě své obce nebo města. Kromě soutěží fotografií zahrádek nebo balkonů se například dělají fotografie vánoční výzdoby. Jindy zase mají soutěže zvýšit zájem o daný region.

Nejkrásnější zahrada 2016Fotografická soutěž 
o nejkrásnější zahradu nebo balkon probíhá od
1. května až do konce srpna. Do soutěže mohou být přihlášené pouze fotografie pořízené ve Varnsdorfu. Na autory oceněných snímků čeká odměna, ty nejlepší fotky chce město použít také 
ve svých propagačních materiálech.