Organizátorka petice, Markéta Valtrová, už její první část odnesla na děčínský magistrát, dalších asi 50 podpisů má ještě u sebe.

„Lidé ke mně chodí domů a chtějí podepisovat. Řada 
z nich se teď teprve vrátila 
z dovolených," říká s tím, že i dodatek petice donese na magistrát, a to zřejmě v pondělí.
„V úterý bude petici projednávat Rada města," uvedla mluvčí města Markéta Lakomá.

Lidé, kteří petici podepsali, doufají, že jim město vyhoví a zastávku vrátí zpátky na původní místo, kde byla třicet let.

„Mně je 85 let, jsem ještě v dobré kondici, ale někteří staří lidé na tom nejsou moc dobře, a pokud mají táhnout těžké tašky od zastávky nahoru do kopce, je to pro ně problém," zlobí se Markéta Valterová. „Lidé říkají, že tyhle politiky už volit nebudou," dodává rozhořčeně.

Zrušenou zastávku navíc nevyužívali jen lidé bydlící přímo na Slovanské ulici, ale také děti ze Základní školy v ulici Na Stráni. Případně lidé bydlící v bočních ulicích vedoucích od Slovanské ulice. Ti nyní musí vystoupit z autobusu buď 
u Pivovaru, nebo až u průmyslovky.

Magistrát se hájí tím, že tyto dvě zastávky od sebe nejsou nijak daleko. Zastávku k Pivovaru navíc nechal Děčín přemístit proto, že je tu také přechod pro chodce. U původní zastávky byl přechod také, dopravní inspektorát ho ale doporučil zrušit. Jak řekl, město udělalo. Neodpovídal prý normám.

Podle radního Valdemara Grešíka není vyloučeno, že bude zastávka obnovena.

„Určitě to zvážíme, všechna pro a proti," říká radní s tím, že si město vyžádá jak názor Dopravního podniku města Děčína, tak 
i místní Základní školy Na Stráni.

Pokud bude stanovisko města zamítavé, Markéta Valterová se ale vzdát nehodlá.

„Když to bude potřeba, poženu to klidně až do prezidentské kanceláře," tvrdí odhodlaně.