Zájem o doučování dětí v rodinách, které se z nejrůznějších důvodů ocitly ve složité životní situaci, i nadále vzrůstá. Charitní sdružení Děčín, které tuto pomoc a další asistenční služby nabízí už několikátým rokem, zatím ale nemůže všechny požadavky pomoci se školní přípravou zajistit. Nemá na to dost dobrovolníků.

„Ve svých řadách uvítáme další pomocníky. V uplynulém roce jsme průběžně měli asi deseti dobrovolníků. Byly to převážně studentky, v některých případech nám pomáhali i středoškoláci. Jenže teď už mají více starostí s vlastním studiem a nadále se těmto aktivitám věnovat nemohou. Proto uvítáme zájem dalších dobrovolníků. Těch bychom rádi měli tak okolo patnácti,” vzkázala Andrea Andrová z děčínského sdružení.

Připomněla, že dobrovolníkem se může stát každý, kdo má zájem smysluplně využít svůj volný čas a rád by pracoval s dětmi.

„Myslím, že je to vítaná příležitost pro ty, kteří uvažují o studiu vysoké školy s pedagogickým či sociálním zaměřením. Mohou tak získat praxi, která se jim hodí u přijímacích zkoušek,“ dodala Andrová.

Doučování probíhá v domácím prostředí dětí zpravidla jednu hodinu jednou až dvakrát týdně. A to vždy podle dohody s rodiči. Asistenční služba dobrovolníkům poskytuje odborné proškolení, pravidelné konzultace s asistentkou, potvrzení o praxi, proplácení jízdného a veškeré potřebné učební pomůcky.

Zájemci, kteří se chtějí stát dobrovolníky, se mohou podrobnější informace dozvědět každý všední den od osmi do osmnácti hodin na telefonním čísle 739 491 450 a nebo v době od osmi do deseti hodin také na telefonu 412 510 660.

Kdo se rozhodne rovnou pro osobní jednání, může v tuto dobu navštívit sídlo Charitního sdružení v Děčíně na adrese Zbrojnická 7, Děčín IV. Je možné prohlédnout si i webové stránky swww.chsd.cz, na kterých sdružení poskytuje rovněž potřebné informace k jednotlivým službám.