První zážitky z cest na festivalu představí samotní BigTrip.cz, cestovatelé, kteří objeli svět, vzali se a mají tři děti. To jim přišlo málo, a tak i s dětmi vyrazili do Afriky. Při své přednášce dokáží, že děti neznamenají stop cestování.

Další hosté, kterými jsou cestovatelky Alča a Mája, zavedou návštěvníky festivalu do Patagonie. Přiblíží jejich několik měsíců trvající cestu divokou přírodou chilských a argentinských And.

Tomáš Vejmola pak bude vyprávět o svém dobrodružství z východní Afriky, kterou projel v tuktuku.

V Rybništi se uskutečnil tradiční bál Tolštejnského panství.
Kulturák v Rybništi zaplnily masky. Na tradičním bálu předali i Zlatou múzu

Neobyčejné příběhy z velehor přinese další host Honza „Tráva“ Trávníček, který vystoupal na pět osmitisícovek včetně Annapurny nebo K2.

Posledním hostem festivalu bude Marek Slobodník, který povypráví o šíleném nápadu dovézt z Indie čtyři dieselové motorky Royal Enfield společně s dalšími třemi dobrodruhy, se kterými trávili na cestách půl roku a během 20 tisíc kilometrů dlouhé cesty na ně čekalo nekonečně mnoho problémů.

Nejsevernější cestovatelský festival v České republice se koná v sobotu 16. března, první dobrodružné vyprávění odstartuje v krásnolipském kině ve 13 hodin. Vstupenky pro dospělé v předprodeji stojí 320 korun, na místě pak 400 korun. Děti od 12 let věku mají vstup za 100 korun. Předprodej na telefonu 732 75 99 32 nebo e-mailu bigtrip@bigtrip.cz.

Festival BigTrip.cz 2024Zdroj: BigTrip.cz