Sérii přednášek pěti cestovatelů si budou moci přijít lidé poslechnout do Domu Českého Švýcarska v sobotu 4. listopadu. Akce začne ve 13 hodin velmi aktuálním tématem, a to přednáškou Jiřího Kaláta s názvem Izrael a Palestina: Svatá země, která přiblíží rok nabytý tenzí, konflikty i cestováním. Zdravotní sestra Jitka Kosíková z organizace Lékaři bez hranic přinese zážitky z mise z ne zrovna turistické destinace Jižního Súdánu. Expedice Monoxylon IV. - po stopách prvních zemědělců od Richarda Nagela pak lidem přiblíží plavbu přes Egejské moře ve člunu vydlabaném z jednoho kusu kmene. Na motorce kolem světa se vydal Vojtěch Lavický, který bude vyprávět o dvouleté cestě, která nakonec nedopadla tak, jak si plánoval. Continental Divide Trail - 4500 kilometrů pěšky Skalistými horami, to je tématem přednášky Petra Koska, který návštěvníkům bude vyprávět zážitky z nejdelšího a nejnáročnější trailu v USA, který vede po nejvyšších hřebenech Skalistých hor napříč kontinentem od Mexika po Kanadu.

Plakát 7 divů.Plakát (kliknutím zvětšíte)Zdroj: Se svolením pořadatelůFestival pořádá Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci s BigTrip.cz, což je letos novinkou. "Chceme koncept festivalu zachovat, takový jak jej návštěvníci předchozích ročníků znali. Bude serióznější, ale ne nudný. Bude se věnovat vážnějším tématům, ale nebude chybět dobrodružství… zkrátka bude super tak, jak tomu bylo předchozích deset ročníků," uvedl spolupořadatel festivalu Ladislav Bezděk z BigTrip.cz, jenž bude se svou manželkou Kateřinou zároveň akci moderovat.

Ale Festivale v Pivovaru Kocour. Ilustrační foto.
Tipy na víkend: Ale Festivale ve Varnsdorfu nebo strašidelný benešovský zámek

Vstupenky stojí v předprodeji 320 korun a k sehnání jsou online na eshop.ceskesvycarsko.cz nebo v Domě Českého Švýcarska do 2. listopadu, na místě lidé zaplatí 400 korun. Pořadatelé pro jistotu doporučují využít předprodeje. "Festival 7 divů je poměrně komorní záležitost, což je dáno limitovanou kapacitou prostor Domu Českého Švýcarska. Do sálu se vejde 'pouze' sto sedících, ale v reálu jich je tam vždy o pár desítek více, protože zájem převyšuje počet židlí," upozornil Bezděk.

Občerstvení na festivalu zajistí Pivovar Falkenštejn, který nabídne guláš a bagetky s trhaným masem, a Bohemian Coffee House. Lidé se tak mohou těšit i na výbornou kávu i něco sladkého.