„Budeme stát až u schodů. Pošt je habaděj, ale když přijedete na hlavní poštu do Podmokel, tak čekáte nejméně deset minut, protože u každé přepážky je fronta. Opravdu je to chyba, ty pošty rušit,“ říká Miroslav Borl před želenickou pobočkou, kterou plánuje Česká pošta na konci června uzavřít. Podobné obavy panují také v Bynově, kde by měla na konci prvního pololetí skončit další velká sídlištní pošta. „Budeme muset na hlavní poštu, kde je věčně narváno. Než se tam člověk dostane k přepážce, tak to kolikrát trvá půl hodiny,“ postěžovala si paní Simona z Bynova.

V době návštěvy redaktora Deníku krátce po 13. hodině byla pošta téměř prázdná. Návaly ale je možné čekat v časech, kdy lidé chodí z práce, případně jsou výplatní termíny například penzí. V současné době má podmokelská pošta otevřeno jen osm hodin denně, střídá se krátká otvírací doba do 16 s delší do 18 hodin.

Pobočku v Želenicích plánuje pošta k 30. červnu uzavřít.
Místo pár kroků na poštu a zpět hodinu. Na lidi ze sídlišť dopadne rušení pošt

Deník oslovil s dotazy ohledně provozní doby a případně personálního posílení podmokelské pobočky mluvčího České pošty Matyáše Vitíka, do uzávěrky tohoto článku ale neodpověděl. Obecně reagoval na provozní doby pošt, které budou i nadále v provozu, na tiskové konferenci pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán. „Tým, který řídí pobočkovou síť, tak nastavuje úpravu provozních pravidel tak, aby zvýšený počet klientů na zbylých pobočkách byl zvládnutelný,“ uvedl Štěpán s tím, že by se tyto provozní změny měly projevit od 1. července. Zároveň vyzval k tomu, aby lidé více využívali objednání se předem. Tím by se měli vyhnout dlouhému čekání.

Jednoduché to nebudou mít ani lidé mířící na podmokelskou poštu autem. Parkovací místa podél nádraží jsou prakticky neustále obsazená, stejně jako místa za poštou. Auto je tak možné odstavit na poschoďovém parkovišti u obchodního domu Korál, u hypermarketu Albert nebo u Lidlu. Ta jsou ale soukromá a jejich majitelé je postavili především pro své zákazníky mířící za nákupy.

Česká pošta. Ilustrační snímek.
ANKETA: Kterou pobočku by Česká pošta v Děčíně měla rozhodně zachovat?

Podmokelská pošta má také neblahé zkušenosti s povodněmi. Například ty v roce 2002 zaplavily i hlavní halu. Kam až tehdy sahala voda je na domě patrné dodnes. Voda napáchala takové škody, že pošta byla rok uzavřená a bylo nutné posílit pošty v Želenicích a v Bynově, které ji po dobu uzavření nahradily. Pokud ke stejné situaci dojde po uzavření obou sídlištních pošt, zbudou v Děčíně pouze dvě pobočky. Jedna na okraji města v Boleticích a jedna v nákupním centru pod Novým mostem.