Nafta podražila o osm haléřů na 35,30 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Pohonné hmoty v Ústeckém kraji stále patří k nejlevnějším v Česku, benzin stojí méně v Královéhradeckém a Jihočeském kraji, nafta jen v Královéhradeckém.

Nejdražší benzin v Ústeckém kraji je na Litoměřicku, kde řidiči za litr Naturalu 95 platí v průměru 36,39 koruny, průměrně přes 36 korun stojí litr benzinu také na Lounsku. Nejlevnější benzin je na Teplicku, litr tam lze nakoupit v průměru za 35,56 koruny. Nafta stojí nejvíce na Lounsku, kde je litr v průměru za 35,57 koruny. Naopak nejvíc se řidičům aut s dieselovými motory vyplatí tankovat na Děčínsku a Chomutovsku.

Ve více než polovině okresů Ústeckého kraje v uplynulém týdnu průměrné ceny benzinu klesly. Nejvíce na Teplicku, kde Natural 95 zlevnil v průměru o 13 haléřů na litru. O pět haléřů klesla cena benzinu na Chomutovsku a Lounsku, o dva haléře na Mostecku. Benzin naopak nejvíc podražil na Litoměřicku, jeho průměrná cena je tu ve srovnání s minulým týdnem o 12 haléřů vyšší. Průměrná cena nafty šla ve všech okresech kraje v uplynulém týdnu nahoru. Nejvíce zdražovala na Mostecku, a to o 19 haléřů, o 13 haléřů na Lounsku.

Podle stránek www.fuel-prices-europe.info se dráž tankuje v sousedním Německu. Litr nafty se tam aktuálně prodává po 1,401 eura (36,44 Kč). Za litr benzinu Super E10, který je obdobou Naturalu 95, zaplatí řidič v průměru 1,611 eura (41,88 Kč). Naopak levnější pohonné hmoty lze koupit v Polsku. Tam stojí litr nafty v průměru 5,42 zlotého (32,45 Kč), za litr benzinu se platí 5,44 zlotého (32,57 Kč).