Přinášíme přehled těch nejzajímavějších.

DĚČÍN

Někteří se oklepou zimou a myslí si něco o bláznech, další ale chladné Labe láká k silvestrovské koupeli. Ta druhá skupina lidí může v neděli 31. prosince vyrazit na Silvestrovské cachtání v Labi. Otužilci se sejdou v 15 hodin na Smetanově nábřeží v Děčíně na soutoku Labe a Ploučnice. Akci pořádají děčínští triatlonisté, vodní pólisté, potápěči a děčínský aquapark. „Doporučujeme vzít s sebou botky do vody, termosku s čajem a dobrou náladu,“ zvou organizátoři.

Především děti si o něco později přijdou na své při Pouštění lampionů s přáním do nového roku. To se koná nad „osmičkou“ na Starém Městě. Sraz je v 16.30 hodin. Na akci, kterou pořádá mateřské centrum Rákosníček, je nutné si s sebou vzít lampion a pití.

VARNSDORF

Ve sportovním duchu se Silvestr rozhodli pojmout ve Varnsdorfu. Na 53. ročník Silvestrovského běhu a 22. ročník cyklistického závodu horských kol tu lákají všechny, kteří si na závěr roku rádi dají do těla. Závody startují na náměstí E. Beneše od 9.30. „Přijít může každý. Připravili jsme tratě jak pro dospělé, tak pro děti,“ řekl ředitel závodu Zbyněk Šimák.

RUMBURK

Karneval na ledě si všichni užiliMasky a brusle na led si mohou připravit lidé v Rumburku už v sobotu 30. prosince. Na Silvestrovský karneval na ledě mohou vyrazit na zimní stadion ve 13.30. Zábavné odpoledne plné soutěží v bruslení o ceny osloví děti i hravé dospělé. Samozřejmostí je soutěž o nejnápaditější masky, jejichž nositelé dostanou speciální ceny.

KRÁSNÁ LÍPA

Turisté v Krásné Lípě vyrazí na Nový rok na výstup na Vlčí horu. Start je v 11.30 na Křinickém náměstí, návrat se pak předpokládá na 16. hodinu. Vrátit se zpět je možné i autobusem. Po pochodu se pak mohou přijít podívat na Novoroční ohňostroj. Ten odpálí v 18.00 z hráze rybníku Cimrák.

ČESKÁ KAMENICE

V České Kamenici si Silvestr užijí hlavně děti. Centrum dětí a mládeže pro ně připravilo Silvestr se skřítkem Hračičkou, který začíná v 17.00 a trvá až do novoroční 13. hodiny. Děti od 1. do 6. třídy se mohou těšit na barevné sáňkování, promítání nebo diskotéku. S sebou si musí vzít vlastní spacák, karimatku, přezůvky, vhodné teplé oblečení i převlečení na spaní a baterku nebo čelovku. Cena 250 korun zahrnuje raut, snídani, oběd i pitný režim.