Hejtman Oldřich Bubeníček uvedl, že zájem svědčí o tom, že vyhlášení dotace bylo dobrým krokem. Oficiální termín pro podání žádostí končí 31. července. Do částky 30 milionů korun vložil Ústecký kraj polovinu, druhou poskytne ministerstvo životního prostředí.

„Pokud bude zájem z ministerstva i příští rok, rádi bychom v rozdělování peněz na výměnu kotlů pokračovali," řekl Bubeníček.

Šanci ještě mají náhradníci.

„Doporučuji všem zájemcům, aby nečekali a žádosti donesli co nejdříve. I jako evidovaní náhradníci mají poměrně velkou šanci na úspěch. V loňském roce byli nakonec po vyřazení chybných žádostí zapojeni všichni náhradníci," uvedl hejtman.

Lidé mohou žádat o příspěvek podle druhu kotle, maximum na jednu žádost je 60 000 korun u kotle na tuhá paliva. Žadatele do pěti měsíců úřad vyrozumí, zda uspěli. Poté mají devět měsíců na likvidaci starého kotle, koupi a instalaci nového a předložení dokladů ke kontrole před podpisem smlouvy o poskytnutí dotace. Po podpisu smlouvy obdrží žadatel do třiceti dnů dotaci na svůj účet.