Myslím, že úterní utkání ČR – Kypr se opravdu povedlo. Vyprodaná hala vytvořila atmosféru, na kterou jsme my v Děčíně právem hrdí, a tak i reprezentanti byli nadmíru spokojení.

Možná i proto hráli jako z partesu a odměňovali se divákům krásnými akcemi, které zvedaly lidi ze sedaček. Opravdu hezký zážitek a doufáme, že se příští rok repre zase do Děčína vrátí. Nyní již klukům chybí poslední utkání, a to sobotní utkání ve Švýcarsku a pak se již všichni rozjedou do svých klubů. To znamená i Houšman (Pavel Houška), který zatím v repre září a ten se připojí dokonce hned v pondělí na soustředění.
Zápas ale nebyl jen o tom, jestli se vyhraje či ne. Měl také úplně jiný podtext a to podtext mnohem důležitější.

Byl to zápas, který napovídal i o morálních vlastnostech všech basketbalových příznivců, všech hráčů a funkcionáři, kteří se u nás v Česku kolem basketbalu “motají”.

Byl to zápas, který měl pomoci rodině, která má úplně jiné starosti, než to, jestli někdo vyhraje či prohraje…

Pomáhalo se rodině Voříškových, kterou zasáhly povodně u nás na severu asi nejvíce. Ztratili tatínka, který se snažil pomoci někomu dalšímu, a to je vždy na pováženou a na zamyšlenou, do jaké míry potom můžeme pomoci my všichni.

Basketbalové hnutí ve spolupráci s ČT se rozhodlo pomoci prostřednictvím DMS a samozřejmě i hráči osobně se přidali. Každý z reprezentantů věnoval jednu korunu za každého diváka, BK Děčín jako subjekt za každého diváka dvacet korun a my hráči BK Děčín jsme se rozhodli každý věnovat pět set korun.

Dle informací se vybralo spoustu peněz i díky DMS, a tak vám všem, kdo jste nebyli lhostejní, za všechny moc děkuju. Jsou to sice “jen” peníze a ty vám nic nevrátí, ale alespoň trochu dokáží pomoci z toho nejhoršího .

Reprezentant Luboš Bartoň řekl: „Musím pochválit atmosféru v hale. Sice nejde o velkou arénu, ale dnešní zaplněné hlediště vytvářelo takové prostředí, že mohl vzniknout dojem, že hrajeme v hale pro pět tisíc fanoušků. Celkový dojem ze zápasu mám pozitivní i díky charitativní akci, kde se ukázalo, že nejde myslet pouze na basket, ale také na dění mimo sport. Jsme rádi, že jsme k tomuto svým dílem mohli přispět. ”

Autor: Jakub Houška