Bufetové snídaně umožňují hospitalizovaným ženám vybrat si ze sladkého či slaného jídla. Od konce června běží tento projekt v porodnici Nemocnice Most. Maminky novinku přivítaly, a tak je od 10. října k dispozici také pro hospitalizované těhotné pacientky.

„Bufetové snídaně se nám velmi osvědčily, proto jsme rádi, že je můžeme nabídnout i těm budoucím maminkám, které u nás musí být hospitalizované,“ potvrdil ředitel mostecké nemocnice Pavel Markalous.

Bufetové snídaně v porodnici mostecké nemocnice
Mostecká nemocnice nabízí maminkám v porodnici bufetové snídaně. Mají úspěch

Nově se snídaně formou bufetu připravují také v porodnici Nemocnice Děčín. I tady je mohou využít ženy jak po porodu, tak před ním. Obě zdravotnická zařízení provozuje společnost Krajská zdravotní. 

„Maminkám se nový způsob snídaňového servisu v děčínské porodnici líbí, má jednoznačně úspěch. Poprvé jsme jim takto snídani připravili 3. října a funguje to velmi dobře i díky skvělé spolupráci s naším stravovacím provozem. Nabídku mají vyloženou na pultě i v lednici. K dispozici je široká nabídka sýrů, jogurtů, ovoce a zeleniny, několik druhů čaje, melta, caro, kakao, džus, dostatek pečiva,“ uvedla k novince Petra Ludviková, vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Děčín.

V děčínské nemocnici pokračuje dostavba nových pavilonů, další Krajská zdravotní připravuje.
Děčínská nemocnice prochází modernizací. Některá oddělení čeká dočasné stěhování

I když tam projekt odstartoval před pouhými dvěma týdny, výsledky už si nemohou vynachválit. „Bufetové snídaně se pro matky po porodu ukazují jako vítaná změna. Kromě zvýšení komfortu při pobytu v porodnici chceme maminkám v naší nemocnici tímto způsobem nabízet nutričně správnou a vyváženou stravu a zároveň vyjít vstříc jejich potřebám,“ řekl ředitel děčínské nemocnice Michal Hanauer.

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Děčín, spadající pod Krajskou zdravotní, vede od roku 2016 primář Peter Kraus a je maminkami nejen z Děčínska vyhledávaným místem pro porody. "Ročně se jich zde uskuteční až sedm set," informovala Krajská zdravotní.