Všechno špatné může být pro něco dobré. To si říkali po povodních třeba volejbalisté nebo futsalisté. Měli na mysli vytopenou sportovní halu v Podmoklech. Ta byla původně stavěna jako víceúčelová, nakonec v ní hráli jen tenisté. A právě oprava haly po povodni byla nadějí, že se stane opravdu víceúčelovou. 
S největší pravděpodobností ale v ní i nadále zůstanou pouze tenisté.

Povodeň, kvůli které bude nutné kompletně vyměnit koberec, napáchala v hale škodu za přibližně tři miliony korun.

O využívání sportovní haly za děčínským hlavním nádražím mají zájem stovky sportovců, kteří musí kvůli nevyhovujícímu povrchu sportovat jinde.

„Máme tady asi dvě stovky registrovaných členů a dalších sto hráčů ve florbalových třídách. Z toho je 70 procent mládeže do 15 let. To tenisté mají 45 dětí, což je asi 20 procent, drtivou většinu pak tvoří rekreační hráči. My hrajeme domácí zápasy buď v Rumburku, nebo v Krupce. Těžko se pak shání sponzoři, když hrajete prakticky před prázdnou halou," říká předseda florbalového klubu FBC DDM Děčín Tomáš Štepánek.

Některé kluby dokonce přestaly i vyšší soutěže kvůli chybějící hale hrát.

„V našich soutěžích se hraje čtrnáct zápasů týdně. Největším problémem zůstává, že některé naše týmy nemohou hrát vyšší soutěže. Od krajského přeboru už potřebujete halu. A třeba Bílý Balet už prostě nebavilo jezdit do Libouchce, hrát tam bez diváků a navíc platit za dopravu. Osobně si myslím, že šance, že by se v hale povrch změnil, jsou minimální," je realista šéf futsalistů na Děčínsku Petr Procházka.

A za pravdu mu dává i děčínský primátor František Pelant. Podle jeho názoru bude nutné halu kvůli pojistnému plnění uvést do takového stavu, v jakém byla před červnovou povodní.

„Konečné rozhodnutí ale záleží na radě a zastupitelích," dodal primátor.

Právě na jednání zastupitelstva se do sportovců, kteří mají zájem využívat sportovní halu, tvrdě pustil radní Ivan Stríbrský. Ten je zároveň předsedou tenisového klubu.

„Kolik z vás přišlo do haly pomoct uklidit? Kde byli futsalisté nebo florbalisté? Budu tlačit na pilu, aby se s tím povrchem nedělaly pokusy," netají se Stríbrský s tím, že nehodlá vyjít ostatním sportovcům vstříc. Podle jeho slov halu využívají také stolní tenisté, karatisté, fotbalisté nebo badmintonisté.

„Kdo tu halu dnes využívá? Tenisté. Nedivte se, že ostatní nepřišli," reagoval na obvinění florbalista František Kvíz.

O využití haly by měli zájem i sálovkáři. „Naše soutěže začínají v říjnu a končí někdy v dubnu. Hrajeme prakticky každou sobotu, deset až jedenáct hodin. Absence haly je pro nás velký problém. Nikoho nebaví někam dojíždět. 
V menších městech ta hala je 
a v Děčíně chybí. Je to ostuda. Drtivá většina týmů sálové kopané je z Děčína. A není moc příjemné dojíždět do Libouchce, Rumburku nebo Varnsdorfu," doplnil své kolegy sportovce krajský šéf sálové kopané Jiří Jedlička.