Proč se Brunovi nechce spát? Sněhulák pro Bruna.Zdroj: Zoo Děčín„Důvodem je mírný průběh letošní zimy. Až do minulého týdne se pohybovaly teploty pouze kolem bodu mrazu, a počasí ho tak k žádné hibernaci nenutilo. Trochu k tomu přispívá i jeho věk. Mladí medvědi zpravidla spí přes zimu kratší dobu než starší kusy,“ vysvětlil vrchní chovatel Petr Haberland.

I v této době chodí Bruno do venkovního výběhu, kde si dokáže sníh a mráz náležitě užít.

"Ve sněhu se válí, běhá, hrabe i hledá krmení, které mu do něj schovali ošetřovatelé. Jeden den na něj ve venkovní expozici dokonce čekal sněhulák ozdobený jeho oblíbenými dobrotami," doplnila mluvčí zoo Alena Houšková.

Brunův denní režim je nyní v zimě pozměněn, venku tráví pouze několik hodin denně a zbytek dne pak proleží na slámě ve své ubikaci a pospává. I jeho krmná dávka byla z letních 20 kilo snížena na pouhé 3 kilogramy, a tak v tomto období využívá dostatečných tukových zásob, které si během roku vytvořil.

„Předpokládáme, že pokud už letos neudeří na delší dobu větší mrazy, k regulérnímu zimnímu spánku už Bruno nejspíš neulehne,“ doplnil Haberland.

Jak si Bruno sněhové nadílky užívá se můžete přesvědčit na videu nebo ho lze sledovat online na webových stránkách zoo.

Zdroj: Youtube