V závěru loňského roku totiž schválili děčínští zastupitelé podání žádosti o dotaci na ministerstvo pro místní rozvoj.

Děčínský magistrát předpokládá, že první etapa revitalizace vyjde na necelých 19 milionů korun, z toho by měla dotace od ministerstva pro místní rozvoj pokrýt čtyři miliony korun. Dotace musí být proinvestována nejpozději do konce letošního roku. Město pak dá do první etapy ze svého necelých patnáct milionů korun.

Většina peněz by měla být proinvestována ještě letos. Odbor rozvoje požadoval pro letošní rok v rozpočtu deset milionů korun.
Podle náměstka primátorky Jiřího Anděla bude revitalizace sídliště Březiny spolu se zahájením revitalizace Podmokel největší plánovanou investiční akcí Děčína v letošním roce.

Kvůli případnému čerpání dotace bylo potřeba připravit harmonogram prací tak, aby bylo možné dotaci čerpat a zároveň splnit omezení pro kácení stromů. Ty se totiž mohou kácet jen v určitém období roku.

Původně mělo být po staroměstském sídlišti další na řadě to v Bynově, kde jsou ve špatném stavu především chodníky a silnice. Radnice ale své plány přehodnotila
a dala přednost opravám sídliště v Březinách.

„Sídliště jsme několikrát navštívili, dopravní situace, chaos parkujících aut v bezprostřední blízkosti školy, nedostatek kvalitních volnočasových ploch a absence kamerového systému nás opravdu trápí. Chceme být proto co nejlépe připraveni, abychom ihned po vyhlášení dotačních titulů ministerstva mohli o dotaci požádat a začít s revitalizací co nejdříve," řekla před časem děčínská primátorka Marie Blažková.

Problémy například s parkovacími místy dosáhly v Březinách takových rozměrů, že lidé využívají k odstavení svých aut každou volnou plochu, včetně trávníků a chodníků. Velmi často to tak komplikuje průjezd záchranářů, například velkých aut hasičů.

Ti by na mnoha místech nejen neprojeli, ale pokud by lidé parkovali opravdu neukázněně, mohl by být i problém s postavením žebříku určeného například pro záchranu lidí z vyšších pater paneláků.

V minulosti již prošlo rozsáhlou revitalizací sídliště na Starém Městě.