První nápor silného větru na Děčínsko dorazil krátce po půl desáté večer, během několika minut museli hasiči jen v samotném Děčíně vyjet k několika popadaným stromům. Zasahovali v Popovické ulici, na Teplické ulici, na sídlišti ve Dvořákově ulici strom spadl na auto.

Nejperněji ale měli v Kytlicích ve Falknově. Tam podle informací Deníku začala evakuace tábora s asi šedesáti dětmi, další osazenstvo tábora tvoří dospělí.

V Kytlicích zajišťovali evakuaci tábora hasiči z Kytlic, Horního Podluží a dobrovolní a profesionální hasiči z České Kamenice, všichni táborníci jsou už ve zbrojnici v Kytlicích. "Nyní čekáme, až se umoudří počasí, abychom mohli táborníky převézt zpět," řekl velitel kytlických hasičů Jan Havránek.

Ve středu ráno řeší energetici v Ústeckém kraji osm poruch na vysokém napětí, především na Děčínsku, Litoměřicku a Ústecku. Například na Děčínsku je v současné době bez dodávek asi 80 domácností v Těchlovicích, v celém kraji pak elektřina nejde v přibližně 3500 domácnostech. Postupně se energetikům dařilo obnovovat dodávky již během noci.