Bolí vás hlava, klouby,  nebo máte například alergii? Řešením by se pro vás mohla stát kraniosakrální terapie. Podle děčínské terapeutky Lenky Novákové, která se jí věnuje rok, je tato metoda vhodná prakticky pro každého.

Komu byste kraniosakrální terapii doporučila?

Doporučit se dá téměř při všech potížích, neboť je to metoda velmi jemná. Řeší bolesti nejrůznějšího původu: bolesti kloubů a páteře, hlavy a migrény, doporučit ji lze na dýchací potíže, alergie, různé poruchy zraku a sluchu, traumata, na poruchy učení a koncentrace, řeší se jí hyperaktivita, mentální retardace, autismus, vysoký-nízký krevní tlak, veškeré potíže psychosomatické, posílení celkové imunity a vitality, psychické a fyzické napětí, únava, nespavost, stres, problémy se zuby a čelistním kloubem. Metoda také zklidní a odblokuje traumata uložená v podvědomí a problémy s tím spojené.

A pro koho naopak není vhodná?

Vidíte, že uvedených příkladů je opravdu hodně, proto chci spíše zdůraznit, kdy se terapie nesmí provádět. Jsou to čerstvé úrazy hlavy a operace, nedávná mozková příhoda a podezření na krvácení do prostoru lebky.

Jak dlouho jedna terapie trvá –  a jak často by lidé na ni měli docházet?

Terapie trvá kolem šedesáti minut, ale po dohodě se čas dá upravit. Pauza by měla být třítýdenní. Naopak preventivně na zvýšení imunity, proti stresu, depresi stačí chodit tak jedenkrát měsíčně – i méně často.

Je metoda nějak nepříjemná, či dokonce bolestivá?

Rozhodně ne. Metoda je to velmi jemná. Při terapii leží klient oblečen na lehátku a já ošetřuji tlakem 5g, což je pro představu hmotnost desetikorunové mince. A mimo jiné má terapie velmi silný relaxační účinek.

Kdy na sobě pocítím první výsledky?

Terapie ovlivňuje jak pohybové funkce,  tak i myšlení a emoce. Navíc si člověk úžasně zarelaxuje ,což je v dnešní době také důležité. Výsledky jsou často znatelné již po prvním sezení.

Kde v Děčíně terapii provádíte?

Pracuji jako fyzioterapeut v Rehabilitaci Kateřina na  Teplické ulici.  Ta ale v současné době prochází rekonstrukcí, a to až do 30. září. Terapie proto provádím v REHKATu. Objednat se můžete na telefonu 412 823 423.