Válečníci letos vyřadili Ostravu, pak Prostějov a nyní je čeká zatím neohrožený vládce českého basketbalu posledních let – Nymburk. Není divu, že je Děčín na nohou a fanoušci jsou natěšení. Jenže jeho hala pro 1 200 diváků zájmu fanoušků nestačí, pravidelně totiž byla během vyřazovacích bojů zaplněná do posledního místečka. Klub se proto rozhodl vůbec poprvé ve své historii přesunout finálovou sérii do největší sportovní haly v Děčíně – na zimní stadion. Ten pojme přibližně pět tisíc diváků.

„Děčínský klub v letošní sezoně poprvé ve své sedmdesátileté historii postoupil do finále tuzemské nejvyšší soutěže, tudíž bychom byli velmi rádi, kdyby při této unikátní příležitosti mohlo být přítomno co nejvíc fanoušků. 
I proto jsme se rozhodli přesunout tento zápas na zimní stadion v Děčíně," napsal 
v prohlášení na svém webu basketbalový klub.

Ten vyzval všechny své fanoušky, aby stejně jako 
v předchozích kolech play-off přišli na zápas v bílem. Chce tak vytvořit legendární děčínské bílé peklo i na zimním stadionu.

Hráči i realizační tým se na finále těší a přesun na zimní stadion si pochvalují.

„Fanoušci jsou skvělí, celou sezonu nás ženou dál a nenechají padnout. Finále je pro všechny opravdu svátkem 
a musí si ho s námi společně užít. Doufám, že i v Nymburku se budeme cítit jako doma 
a opravdu to bude série, která bude oslavou velkého úspěchu pro Děčín," zve všechny basketbalové fanoušky na finálový zápas kapitán týmu, srdcař a hecíř Jakub Houška.

Přesunutí na zimní stadion vítá i trenér děčínských Válečníků Pavel Budínský.

„Osobně to vnímám jako unikátní možnost zviditelnit basketbal v Děčíně. Je to dokonalý dárek pro fanoušky a já jsem rád, že se tak vedení klubu rozhodlo," řekl Pavel Budínský Děčínskému deníku.

Předprodej vstupenek odstartuje toto pondělí ve 12 hodin na www.vstupenkadecin.cz. Cena lístků je 100 korun.

S proměnou stadionu, kde se po většinu roku prohánějí hokejisté a bruslaři, se začne 
v polovině příštího týdne. Kamion s palubovkou a dalším nezbytným vybavením by měl dorazit ve středu večer a v následujících dnech se zimák promění v basketbalovou halu. Ještě během víkendu před samotným zápasem by si nové prostředí měli vyzkoušet děčínští basketbalisté na prvním tréninku.

Na unikátní zápas se těší i vedení HC Děčín.

„Věřím tomu, že bude pěkná návštěva. Vždyť poslední semifinálové utkání bylo vyprodáno během několika minut. Takže na zimním stadionu se dostane na mnohem více diváků a věřím, že udělají skvělou atmosféru a klukům co nejvíce pomohou," říká manažer hokejového klubu Jan Havlíček.

O přesunu basketbalových utkání se mluvilo již loni, kdy v určitou dobu existovala možnost, že se ve vyřazovacích bojích české nejvyšší soutěže potkají dva velcí rivalové Děčín a Ústí nad Labem. To se ale nakonec nestalo, a tak se basketbaloví fanoušci dočkají velkého zápasu ve velké hale až letos.

Série začíná ve středu 13. května v 17.30 hodin v Nymburku. Druhý duel v Děčíně je na programu v pondělí 18. května od 18.00 hodin. Třetí finále se bude hrát 20. května 
v Nymburku. Pokud se Děčínu povede sérii zdramatizovat, na domácí palubovku by se mohl vrátit 23. května.

Děčínský deník se bude celé finálové sérii podrobně věnovat.

Napište Válečníkům vzkaz!Fanoušci, chcete nějak povzbudit děčínské Válečníky před finálovou sérií? Tak jim napište nějaký povzbudivý vzkaz. Ty nejzajímavější otiskneme ve středečním vydání Děčínského deníku, tedy 
den prvního zápasu finálové série.
Jaké máte možnosti?Vzkazy můžete psát do diskuze na webu www.decinskydenik.cz pod tento článek.
Psát ho můžete také na sociální síť Facebook do skupiny Děčínský deník.
Třetí možností pak je poslat ho e-mailem na decinsky@denik.cz. Nezapomeňte pod vzkaz připojit svoje jméno nebo alespoň přezdívku.